Pre veľký záujem už brázdi loď Bohemia vody Domaše

Loď Bohemia pre veľký záujem verejnosti už brázdi vody vodnej nádrže Domaša. Ako tiež uviedol Radovan Kapraľ, starosta obce Kvakovce vo Vranovskom okrese, ktorá výletné plavidlo prevádzkuje, Bohemia sa stáva populárnou i medzi mladomanželmi.

31.05.2022 09:00
loď Bohemia, Domaša Foto: ,
Takto vyzerala doprava lode na Domašu. Tu je úsek, keď musel transportér s loďou Bohemia cúvať - štyri až sedem kilometrov, lebo by nevybral zákrutu.
debata

„Začali sme skôr ako po minulé roky, lebo záujem je veľký. Súvisí to pravdepodobne s tým, že skončila ‚korona‘. Rezervujú si nás školy, škôlky, začína sa to plniť,“ povedal.

Loď, vyrážajúca z prístavu v rekreačnom stredisku Dobrá, ponúka počas víkendov viac ako hodinovú okružnú jazdu po nádrži až päťkrát denne, plavby počas týždňa sú zatiaľ viazané na objednávky.

Jedinou ďalšou zastávkou, ktorú môže aktuálne Bohemia na pobreží Domaše vykonať, je mólo pri kostolíku bývalej, zatopenej obce Trepec, ktoré sa tu podarilo osadiť.

„Na základe individuálnych dohôd tu vozíme ľudí na svadobné obrady, je o to veľmi záujem, keďže je to romantické miesto,“ ozrejmil starosta.

Vďaka prevádzkovaniu výletnej lode poskytuje obec počas letnej sezóny prácu 14 miestnym obyvateľom. Podľa Kapraľových slov by si radi časom „vychovali“ aj vlastnú palubnú posádku.

Počas vlaňajšej sezóny previezli Bohemiou približne 45.000 ľudí.

Domaša Dobrá Čítajte viac Polostrov Krym na Domaši sa dočká skultúrnenia, karavany majú podpísať zmluvy, alebo odísť Domaša Čítajte viac Cyklochodník na Domaši chcú financovať z najnovšej výzvy MIRRI
debata chyba
Viac na túto tému: #Domaša #výletná loď Bohemia