Aplikácia Svetobežka vám poslúži pri cestách do zahraničia

Mobilná aplikácia Svetobežka slúži ako pomôcka pri cestách do zahraničia. Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Martin Klus pred letnou turistickou sezónou 2022 poznamenal, že aplikácia je výbornou pomocou v mobile.

20.06.2022 10:45
cestovanie, mapa, dovolenka, leto, balenie,... Foto:
Ilustračné foto.
debata

Svetobežka je rozdelená na šesť hlavných sekcií – v núdzi v zahraničí, registrácia pred cestou, cestovanie, v čom spočíva konzulárna pomoc, stredisko pre pomoc občanom a slovenské zastupiteľstvá.

„Pričom päť z nich má ďalšie podsekcie, ktoré poskytujú konkrétne informácie a rady, ako postupovať v núdzových situáciách v zahraničí, koho kontaktovať ako prvého, kam sa obrátiť po pomoc, ktoré pravidlá dodržiavať, čo konzulárni pracovníci slovenských zastupiteľských úradov môžu pre našich občanov urobiť, a čo nie,“ uvádza sa na webe slovenskej diplomacie.

Okrem toho sa tam tiež nachádza aj zoznam všetkých slovenských diplomatických zastúpení vo svete s príslušnými telefonickými a e-mailovými kontaktmi, voliteľnými priamo z menu aplikácie.

Aplikácia je dostupná zadarmo a na jej používanie nie je potrebné permanentné internetové pripojenie. „Mať ju a čítať ju, vidieť, čo všetko sa tam objavuje, je veľmi dôležitou pomocou,“ povedal Klus. Zároveň verí, že využitie núdzového čísla nikto nebude potrebovať.

španielsko, katedrála, video, projekcia, show, la sagrada familia, Čítajte viac Odhalili zatiaľ najvyššiu vežu baziliky Sagrada Família. Má 6-tonovú hviezdu škótsko, škótska vysočina Čítajte viac Mapy Google ukazujú aj smrteľne nebezpečné trasy. Turisti, pozor, môžu vás zabiť
debata chyba
Viac na túto tému: #cestovanie #mobilná aplikácia