Tento letecký problém zvlášť postihol starý kontinent, a to je jedným z hlavných dôvodov, prečo svet momentálne považuje Európu za jedno z najhorších miest, ktoré si turista môže vybrať na dovolenku.
V Ázii sa letecký priemysel zotavoval pomaly, mnohé krajiny totiž ešte dlho presadzovali prísne obmedzenia vstupu a testovanie na Covid-19.
Čítajte viac Mafiánske praktiky? Turistky zažalovali plážový bar za účet 600 eur za 2 drinky a mezeAj v USA trpí letecký priemysel nedostatkom pilotov, čo spôsobilo rozsiahle rušenia letov. Miera rušenia letov v Európe je však oproti Spojeným štátom dvojnásobná, uvádza Traveloffpath.
V Európe nastal začiatkom leta dokonalý chaos. Za zlú situáciu tu môžu vo veľkej miere vysoké ceny leteniek, narastajúci počet zrušených letov a početné štrajky pracovníkov na letiskách po celom kontinente.
Akékoľvek veľké letisko v Európe píše rovnaký scenár: dlhé rady, meškania a rušenia.
Čítajte viac Talianskom zmieta štrajk personálu: Easyjet, Ryanair a ITA Airways rušia letyPodľa údajov spoločnosti RadarBox.com na sledovanie letov zaznamenala Európa medzi aprílom a júnom viac ako dvojnásobok zrušených letov amerických dopravcov.
Len v júni sa zrušilo v Nemecku, Francúzsku, Taliansku a Spojenom kráľovstve celkovo 7 870 letov. To je takmer trojnásobok počtu letov, ktoré sa zrušili v rovnakom období v roku 2019, uvádza Cirium.
Skutočnosť, že k týmto rušeniam letov došlo aj v júni, ktorý je začiatkom letnej sezóny v Európe, je tiež dôvodom, prečo je podľa zvyšného sveta Európa toto leto najhorším miestom na cestovanie.