Pokračovanie článku: Cestovný ruch v EÚ ožil, no destinácie potichu zavádzajú kvóty: Nechceme sa vrátiť do roku 2019!

Kvóty a opatrenia

V roku 2022 bude miera cestovného ruchu výrazne vyššia ako v roku 2021, keďže domáci turizmus sa takmer zdvojnásobil a počet zahraničných turistov sa zvýšil šesťkrát.

Na eufóriu však dôvod nie je. Bez ohľadu na to, aké pozitívne sú tieto výsledky, stále sú pod predpandemickými úrovňami.

V porovnaní s rokom 2019 sa domáce príchody znížili o 21 percent a medzinárodné príchody sa znížili o 42 percent.

Napriek tomu, že dochádza k jasnému oživeniu, pandémia COVID-19 ovplyvnila politiky krajín EÚ týkajúce sa cestovného ruchu, ktorých cieľom je skôr kvalitatívny cestovný ruch ako kvantita.

čočík, čína, mall.tv Čítajte viac Ako žijú bohatí Číňania? Peniaze už majú, vkus ešte nie

Konkrétnejšie – počnúc týmto letom viaceré krajiny a obľúbené turistické miesta zavádzajú obmedzenia priamo zamerané na nadmernú turistiku.

Južné Francúzsko napríklad zaviedlo kvóty na počty návštevníkov turistických atrakcií, pretože staré skalné útvary so strmými útesmi a vzácnou morskou faunou ohrozoval nadmerný turizmus. V číslach to znamená, že teraz má povolenie navštíviť toto miesto iba 400 ľudí z 2 500 denných letných návštevníkov.

Aj Barcelona zaviedla pre svojich návštevníkov reštriktívne opatrenia, týkajú sa hluku a kapacity ľudí. Mesto vyzvalo touroperátorov, aby si na prestávky nevyberali tie najatraktívnejšie miesta.

Nemecko, lietadlo, letisko, Glenwood Canyon Čítajte viac Pasažierka odmietla rúško, pilot otočil lietadlo po hodine späť, na zemi čakala polícia Čína, turisti, Peking, Zakázané mesto Čítajte viac Kurz čínskej mentality: Čo zaskočí turistov v najľudnatejšej krajine?

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #cestovný ruch #koronavírus #lockdown
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy