Cyklobusy v Trenčianskom kraji je možné využívať až do konca septembra

Službu cyklobusov na dvoch autobusových linkách v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) môžu milovníci cykloturistiky využiť až do konca septembra. Informovala o tom Sláva Gajdošíková z komunikačného oddelenia Úradu TSK.

03.09.2022 18:57
debata

Na autobusy s vozíkom je podľa nej možné bezpečne upevniť až 24 bicyklov. Premávajú počas víkendov a sviatočných dní už štyri mesiace. Možnosť previezť sa nimi využilo tento rok už 300 cyklistov.

Cyklobusy budú jazdiť na dvoch overených autobusových linkách až do konca septembra 2022.

Linka Dubnica nad Váhom – Ilava – Valaská Belá – Nitrianske Rudno ponúka možnosť využiť cyklotrasy, ktoré zvládnu aj rodiny s deťmi, v Strážovských vrchoch si prídu na svoje aj náročnejší cykloturisti.

Linka Trenčín – Dubodiel – Bánovce nad Bebravou umožní prístup na cyklotrasu hrebeňom Považského Inovca či na cyklotrasu až do Bikeparku v Kálnici.

Cyklobusy aj tento rok zabezpečuje Trenčiansky samosprávny kraj v spolupráci so Slovenskou autobusovou dopravou Trenčín. Za prepravu bicykla zaplatia cykloturisti symbolické jedno euro.

Šibenik, Chorvátsko, more, leto, letovisko, lode, chrám Čítajte viac Eurostat: Kvalita vody na kúpanie v Európe je najlepšia v Chorvátsku. Ako dopadli ostatné destinácie? čočík, mall.tv Čítajte viac Čech v čínskom rýchlovlaku: Ultramoderné vybavenie, asociálni spolucestujúci
debata chyba
Viac na túto tému: #Trenčiansky kraj #cyklobus
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy