Tip na darček pod stromček: Darujte spoznávanie histórie a kultúry v Banskobystrickom kraji

Darujte REGIÓNPAS, ktorý je originálnou vstupenkou do piatich múzeí a jednej galérie v Banskobystrickom kraji. Okrem toho jeho kúpou získate zľavu na kurzy tradičných remesiel a navyše aj možnosť byť zaradený do žrebovania o rodinný pobyt na Podpoľaní. Kúpiť sa dá jednoducho – v zapojených múzeách, galérii a planetáriu v Žiari nad Hronom alebo cez destinačný portál Banskobystrického kraja www.zahoramizadolami.sk

18.11.2022 09:00
Regionpas, Banskobystrický kraj Foto:
debata

„REGIÓNPAS je zvýhodnená vstupenka do múzeí a galérie v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického kraja. Jeho cieľom je motivovať k ich návšteve… pretože, ruku na srdce, kto z dospelákov navštívil tieto miesta od čias základnej či strednej školy? Naše kultúrne inštitúcie sa snažia oslovovať ľudí atraktívnou ponukou, okrem stálych expozícií sa v nich striedajú krátkodobé výstavy, konajú sa tu workshopy, či popoludnia venované tvorivým dielam pre deti,“ hovorí Peter Černek, vedúci oddelenia kultúry Úradu Banskobystrického samosprávneho kra­ja.

„Okrem toho,“ dopĺňa Zuzana Jóbová z krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus, „sa snažíme prepájať kultúru s cestovným ruchom, pretože kultúrne inštitúcie sú nielen vzácnym uchovávateľom našej histórie, ale aj miestom, ktoré môže atraktívnym spôsobom rozšíriť možnosti trávenia času návštevníkov v našom kraji.“

Spolupráca kultúrnych inštitúcií a organizácií cestovného ruchu v Banskobystrickom kraji priniesla už niekoľko pekných projektov. Za zmienku stojí, napríklad zážitkové podujatie Tajuplné bytosti alebo kto po nociach chodí v Horehronskom múzeu alebo MÚZPAS kultúrneho návštevníka, ktorý prepája múzeá v meste Banská Bystrica a jeho blízkom okolí s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Stredné Slovensko.

čočík mall.tv Čítajte viac Majstri fejkov! Čočík sa bol pozrieť v kópii Hallstattu. Je tu menej Číňanov ako v tom skutočnom

REGIÓNPAS poskytuje zvýhodnené vstupy do kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti Banskobystrického samosprávneho kraja – v Lučenci do Novohradského múzea a galérie, v Brezne do Horehronského múzea, v Rimavskej Sobote do Gemersko-malohontského múzea, v Novej Bani do Pohronského múzea a v Banskej Bystrici do Stredoslovenskej galérie a Stredoslovenské­ho múzea.

„Kúpou REGIÓNPASU návštevník nielen získa vstupy do múzeí a galérie za zvýhodnenú cenu, ale okrem toho má zľavy na remeselné kurzy v osvetových strediskách, zľavy na vstupné do hvezdární a planetária či zľavu na kávu či niečo iné chutné v sieti cukrární Moja srdcovka v Lučenci, Zvolene alebo Banskej Bystrici,“ hovorí Peter Černek.

REGIÓNPAS so vstupmi do šiestich kultúrnych inštitúcií a so zľavami na ďalšie aktivity stojí 10 eur a platí až do 31. decembra 2023. Každý, kto si REGIÓNPAS zakúpi v čase do 12. decembra tohto roku, bude navyše zaradený do žrebovania o atraktívnu cenu, ktorou je rodinný pobyt v Rezort Masarykov dvor *** na Podpoľaní.

REGIÓNPAS je v predaji v jednotlivých zapojených kultúrnych inštitúciách a online na stránke Za horami za dolami, kde sa záujemcovia dozvedia aj viac informácií. A malý bonus celkom na záver: REGIÓNPAS je spracovaný tak, aby sa po použití jednotlivých vstupeniek stal milou záložkou do knihy, ktorá bude stále pripomínať, že našu históriu, ktorej fragmenty sú sústredené v našich múzeách, sa oplatí spoznávať. Preto práve v tomto predvianočnom čase možno stojí za zamyslenie, že aj cesta k objavovaniu našej minulosti a kultúry vďaka REGIÓNPASU môže byť vhodným darčekom pod vianočným stromčekom.

tučniaky, tučniak, tučniak cisársky, antarktída Čítajte viac Tučniaky smrdia, hlásia sklamané tisíce turistov v Antarktíde. Je to 'hydina' a tak to okolo nich aj vyzerá
debata chyba
Viac na túto tému: #Banskobystrický kraj
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy