Slovensko uspelo s Letnými vlakmi v súťaži o najlepšiu európsku kampaň v železničnej turistike

Víťazstvo druhého ročníka súťaže o najlepšiu európsku kampaň v oblasti železničnej turistiky patrí Slovakia Travel a Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) za spoločnú kampaň Letné vlaky. Súťaž organizovali Európska komisia pre cestovný ruch (ETC) a Eurail, informovala PR a mediálna manažérka národnej organizácie na podporu cestovného ruchu Slovakia Travel Karolína Ducká.

19.11.2022 13:00
debata

Víťaza vybrala odborná porota zložená z ETC a odborníkov z oblasti cestovného ruchu, železničnej dopravy a marketingu. Kampaň Letné vlaky podľa nich najlepšie propagovala cestovanie po železnici ako udržateľný a ekologický model cestovného ruchu.

Cenu prebral na slávnostnom galavečere v Prahe generálny riaditeľ Slovakia Travel Václav Mika. „Som nadšený, že naše úsilie a práca priniesli výsledky, a to rovno na celoeurópskej úrovni. Spojenie cestovného ruchu s vlakovou dopravou je na Slovensku logické, naša krajina je spojená železnicou od Humenného až po Bratislavu. Sme ideálnou krajinou, ktorú môžu návštevníci preskúmať práve zo sedadiel vlaku,“ skonštatoval Mika. Na úspešnosti kampane majú podľa neho veľký podiel aj organizácie cestovného ruchu.

Švajčiarsko, vlak, rekord Čítajte viac Najdlhší vlak sveta meral takmer 2 kilometre: Pozrite si fotografie, aké sa už (asi) nezopakujú

Prezident ETC Luís Araújo poznamenal, že je nevyhnutné, aby destinácie, tourist boardy a podnikatelia v cestovnom ruchu využili rastúcu popularitu vlakovej dopravy a propagovali nové trasy prostredníctvom odvážnych a inšpiratívnych kampaní.

„Tohtoroční súťažiaci to urobili. Blahoželám im k ich kreativite, ako upriamiť pozornosť na vlakovú dopravu ako udržateľnú možnosť cestovania,“ dodal.

ETC zastupuje národné organizácie cestovného ruchu v Európe. Bola založená v roku 1948 a jej poslaním je posilniť trvalo udržateľný rozvoj Európy ako turistickej destinácie a propagovať Európu na vzdialených trhoch.

doprava, vlak, Nemecko Čítajte viac 4 550 miest, 25 vagónov, 7 vodičov: Dnes padne svetový rekord za najdlhší osobný vlak čočík mall.tv Čítajte viac Čech Lukáš vám ukáže neznámu časť Čínskeho múru aj nehanebných dedinčanov
debata chyba
Viac na túto tému: #železničná doprava
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy