Cezhraničný projekt pri Trebišove zlepšil infraštruktúru okolia vínnych pivníc

Podporiť vinársku a kultúrnu turistiku v Malom Horeši v okrese Trebišov je cieľom projektu, ktorý táto obec realizovala s podporou eurofondov. Išlo o budovanie infraštruktúry na poskytnutie spoločenských a vínno-turistických služieb pri miestnych historických tufových pivniciach. V Malom Horeši v stredu prezentovali výsledky tohto cezhraničného projektu s nákladmi zhruba 519 000 eur.

01.12.2022 10:05
debata

„Obsahom projektu bolo vytvorenie moderných kultivovaných priestorov pre milovníkov vína, návštevníkov a záujemcov o kultúru vo vidieckom štýle v tradičnom historickom prostredí,“ uviedol projektový manažér Pál Barta.

Pribudli tak šatne pre vystupujúcich počas spoločenských podujatí so sociálnymi zariadeniami, elektrické rozvody, vodovodné a kanalizačné prípojky, žumpy odpadových vôd, ako aj vodná nádrž pre hasičov.

Ďalším kľúčovým prvkom projektu bola prestavba prístupových poľných ciest a chodníkov k viac ako 300 pivniciam na spevnené cestné komunikácie a chodníky. Ďalej išlo o výstavbu gastroaltánku či pavilónu prispôsobenému prírodnému prostrediu zalesneného kopca s vyhliadkou.

Projekt s finančnou spoluúčasťou obce na úrovni päť percent bol realizovaný v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg s maďarským partnerom, obcou Hercegkút.

Nadväzuje pritom na predchádzajúci projekt z rokov 2012 – 2014, keď obec Malý Horeš vytvorila vínny dom a dvor so spoločenskými priestormi, ako aj chodník vedúci od takzvanej vínnej studne k historickým pivničným radom.

Grécko, more, pobrežie, piesok, vtáky, holuby, dvojica, prechádzka Čítajte viac Objavte najdlhšiu piesočnatú pláž v EÚ: Monolithi má neuveriteľných 25 kilometrov! Turecko, leto, more, dovolenka, pláž Čítajte viac Arogantní, vulgárni a hluční, Ukrajincov nazývajú fašistami, píšu o Rusoch v Turecku znechutení dovolenkári Řecko nás baví, Grécko, bloger Čítajte viac Cestovateľ Zdeněk: Do Grécka choďte autom, vyhnete sa tak miestam so zlým počasím
debata chyba
Viac na túto tému: #vinári #vinice
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy