Z Tel Avivu do Piešťan. Počas sezóny sa bude lietať každú stredu

Zavedenie priamej leteckej linky Tel Aviv – Piešťany oznámili na veľtrhu cestovného ruchu International Mediterranean Tourism Market (IMTM) 2023 v Tel Avive predstavitelia Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj a izraelského touroperátora Overseas travel Ltd. Prví návštevníci Trnavského kraja, ktorí využijú toto letecké spojenie, pristanú v Piešťanoch 19. apríla 2023. Priama linka z najľudnatejšej izraelskej aglomerácie bude prevádzkovaná raz týždenne, vždy v stredu. V období od apríla do októbra tohto roku je naplánovaných 28 letov. Informoval o tom Martin Palkovič z KOCR Trnavský kraj.

19.02.2023 11:00
debata

„Izraelskí turisti patria medzi najlepších zahraničných turistov z pohľadu toho, koľko nocí na Slovensku strávia, preto sú pre nás veľmi vzácni. S izraelským ministrom turizmu sme podpísali zmluvu o bližšej spolupráci. Vidíme naozaj vysoký potenciál obojstranného rozvoja turizmu,“ uviedol po návšteve veľtrhu IMTM 2023 poverený minister dopravy Andrej Doležal.

Krajská organizácia cestovného ruchu podľa jej riaditeľky Agáty Mikulovej prezentovala na veľtrhu v Izraeli Trnavský kraj ako destináciu, ktorá je atraktívna nielen pre ľudí hľadajúcich kúpeľnú starostlivosť na najvyššej úrovni. „Chceme zaujať aj rodiny s deťmi a mladých ľudí cestujúcich za dobrodružstvami. Našou úlohou je sieťovať slovenských a izraelských partnerov a pripraviť tak destináciu na príchod turistov,“ povedala Mikulová.

Pred pandémiou patrili obyvatelia Izraela počtom prenocovaní k najčastejším zahraničným návštevníkom Trnavského kraja. V roku 2019 mali podiel na počte prenocovaní 7 % a boli na treťom mieste. Podľa štatistických údajov ich do Trnavského kraja v roku pred pandémiou prišlo cez štyritisíc a strávili tu vyše 51-tisíc nocí.

V ubytovacích zariadeniach cestovného ruchu na Slovensku bolo vlani vyše 17-tisíc návštevníkov z Izraela. Oproti prvému pandemickému roku 2020 ich prišlo 2,3-násobne viac, v porovnaní s rokom 2019 takmer o polovicu menej.

Ako vyplýva z údajov Štatistického úradu SR za minulý rok, Izraelčania boli podľa počtu ubytovaných cudzincov na 14. mieste. V SR strávili spolu 71-tisíc nocľahov, čo ich zaradilo na 10. priečku spomedzi návštevníkov zo zahraničia.

debata chyba
Viac na túto tému: #piešťanské letisko