Malorku zasypal sneh, ratovať ich musia záchranári. Pozrite sa, ako zima prekvapila Španielsko

Záchranné zložky v stredu zintenzívnili pomoc pre desiatky osôb, ktoré pre nezvyčajnú snehovú nádielku uviazli na rôznym miestach ostrova Malorka, informovala agentúra AFP.

02.03.2023 07:00
Španielsko, sneh Foto: ,
Lucia Gutierrez, 54, kráča do kopca na ceste k hore El Perdon blízko Pamplony v severnom Španielsku na púti svätého Jakuba a padá na ňu sneh. Úrady hlásia sneženie a extrémne nízke teploty na niekoľko najbližších dní po celej krajine.
debata

Snehová smršť Juliette zasiahla ešte v pondelok viaceré oblasti Španielska vrátane Baleárskych ostrovov, či miest Barcelona na východe krajiny a San Sebastián na severe. Na ostrove Malorka boli obzvlášť zasiahnuté oblasti na severe, kde sneh zablokoval niektoré cesty.

Lucia Gutierrez, 54, walks on the way to El...
Sneh pokryl španielsku dedinu Cirauqui pri...
+3Sneh v zábavnom parku Tibidabo v Barcelone.

Regionálna vláda na Baleárskych ostrovoch oznámila, že spolupracuje s bezpečnostnými zložkami s cieľom dostať sa k uviaznutým ľuďom. Podľa vyjadrenia vlády sú v „dobrom zdravotnom stave“ a na pátraní a evakuácii pracujú aj tri vrtuľníky.

Záchranári ľudí vyzvali, aby neprichádzali do kopcovitého územia pozorovať sneh, „či už autom alebo pešo“.

„Spoločne musíme pomôcť osobám, ktoré sú uviaznuté,“ požiadali.

Na uvoľňovaní ciest s podporou snežných pluhov pomáha aj španielska armáda.

Ostrov Malorka je vyhľadávanou letnou turistickou destináciou. Aj v zime máva mierne a slnečné počasie a zrážky vo forme snehu sú tam zriedkavé.

Lomnické sedlo, Vysoké Tatry Čítajte viac Najvyššie položenú zjazdovku na Slovensku už otvorili. Nie je však pre všetkých planéta, Zem, zemeguľa, reliéf, vesmír, Čukotka, Aljaška, Beringov prieliv, 3D, NASA Čítajte viac Delia ich 3 kilometre, a zároveň celý svet: Prekliate Diomedove ostrovy patria Rusku aj USA Bratislava, hrad, centrum, mesto, Čítajte viac Cestovatelia odhalili, ktoré slávne mestá ich najviac sklamali. Ako o(d)písali Bratislavu?
debata chyba
Viac na túto tému: #Malorka #sneh