Pokračovanie článku: Toto je 10 najbezpečnejších európskych krajín na cestovanie v roku 2023

Írsko

Írsko je veľmi bezpečná mierumilovná krajina a podľa Globálneho indexu mieru je na 12. mieste v rebríčku najbezpečnejších krajín. Výnimkou tu nie sú sólo cestovatelia, ktorí nemajú žiadne obavy o svoju bezpečnosť.

Galway, Írsko Foto: SHUTTERSTOCK
Galway, Írsko, mesto, ulica, farebné domy Galway, Írsko

Portugalsko

Portugalsko je známe svojimi stredovekými hradmi, obkladačkami na stenách budov, očarujúcimi mestami a zlatými plážami. A samozrejme, je tu bezpečne.

Porto Foto: SHUTTERSTOCK
Porto, Portugalsko, mesto, prístav, more Porto

Slovinsko

Slovensko má všetko – more aj hory. Niet preto divu, že v poslednej dobe sa sem turisti len tak hrnú, chcú vidieť zasnežené vrcholy Álp, tyrkysovo zelené rieky aj pobrežné mestá vystavané v benátskom štýle.

Tartiniho námestie v Pirane. Foto: SHUTTERSTOCK
Piran, Slovinsko, Tartiniho námestie v Pirane.

Grécko

Grécko je plné dovolenkových príležitostí: ma skvelý nočný život, očarujúcu prírodu, dokonalé pláže, moderné vybavenie, závideniahodnú históriu a krásne ostrovy. A krajina ponúka návštevníkom aj záruku bezpečnosti, ktorú dokonale dopĺňajú miestni priateľskí ľudia a pohodový životný štýl.

Atény Foto: SHUTTERSTOCK
turista, Atény, Grécko Atény

Taliansko

Taliansko je známe svojimi stredovekými dedinami a hradmi, podmanivými mestami a krásnou prímorskou krajinou. Potešujúce je, že obľúbená dovolenková destinácia sa dostala aj do desiatky najbezpečnejších.

Florencia Foto: SHUTTERSTOCK
Florencia, Taliansko Florencia
Bergamo, Taliansko Čítajte viac Bergamo je v tieni Milána neprávom. Tu je 7 miest, ktoré musíte vidieť. A vynašli tu stracciatellu mumia rentgen Čítajte viac Pomsta múmie: Zvedavci, ktorí obzerajú mŕve telá, môžu skončiť veľmi zle, tvrdia vedci vkak, parník, Čítajte viac Ktoré európske krajiny majú najdrahšie lístky na vlak? Slovensko je oproti iným lacné

© Autorské práva vyhradené

6 debata chyba
Viac na túto tému: #bezpečnosť