Boli najlepšie priateľky, kým spolu nešli na dovolenku. Odvtedy sa nerozprávajú. Hrozné, čo ich rozdelilo

Leňošenie na pláži, divoké dobrodružstvá a koktaily pri západe slnka. Takto nejako si predstavovali svoj pobyt najlepšie kamarátky. Mysleli si, že spoločné zážitky v exotike ich silné priateľstvo ešte viac utužia - veď s kým iným by sa mal človek vydať na cesty, ak nie s niekým, koho dobre pozná a dôveruje mu?

06.09.2023 06:00
debata
Čarovný Vietnam ich rozdelil
Video
Zdroj: Pixabay.com

Dvojica mala medzi sebou silné puto, delili sa o radosti, zdieľali sa so svojimi problémami. No predovšetkým – rozumeli si. A tak sa rozhodli vydať sa na výlet do Vietnamu, krásnej a bezpečnej ázijskej krajiny.

Koniec-koncov, mnoho ľudí si po uvoľnení pandemických opatrení chcel teraz dopriať poriadnu dovolenku, dobehnúť zameškané a rýchlo si splniť svoje cestovateľské sny.

Na ceste sa však udialo čosi, čo ich navždy rozdelilo a dnes sa bývalé priateľky ani len nerozprávajú, píše Metro.co.uk.

Cestovanie totiž nie sú len tie krásne chvíle zachytené na Instagrame; realita spoločného cestovania môže byť oveľa menej príťažlivá ako bezstarostné zábery s exotickými kulisami a nápojmi v ruke.

Poučená radí ďalším

Nedávno zverejnila 24-ročná Austrálčanka Katie Treasure štvordielnu sériu svojej spovede na sociálnej sieti TikTok. V nej – poučená na vlastnej koži – sa rozhodla poradiť aj ďalším ľuďom, ktorí plánujú stráviť spoločné chvíle za hranicami.

@katie_treasuree Replying to @Booking.com the amount of comments under some of my other videos about friendship breakups is low key heartbreaking travelling can be so much pressure & stress but also SO much fun and just worthwhile, so it’s important to know how to deal with these situations when they arrise ! #travel #traveltok #traveladvice #grouptrip #girlstrip #europeansummer #eurosummer #traveltiktok #grouptravel #traveltips #friendshipadvice #fyp ♬ Dream Away - Ramol

Katie navrhuje otázky, ktoré by ste si mali navzájom položiť s priateľom ešte predtým, ako spolu vycestujete.

Sú to veci od skutočných banalít ako „o koľkej vstávame?“ až po dôležité záležitosti „ako sa rozdelíme o náklady?“.

„To, že ste s niekým dobrí priatelia, neznamená, že spolu dobre aj pocestujete,“ varuje Kate.

Práve toto bolo smutným zistením pre dve 20-ročné priateľky, ktoré sa v júni 2023 nadšené spolu vydali na výlet po juhovýchodnej Ázii.

Nemali presný dátum návratu, ale očakávali, že budú preč väčšinu leta. Nakoniec sa ich cesta skončila omnoho skôr.

Bach Long, Biely Drak, most, presklený most, sklenený most, Vietnam Čítajte viac Najdlhší presklený most na svete meria 632 metrov, ľudia však z neho majú paniku

Tri oblasti problémov

Už po prvých dňoch vo vietnamskom hoteli dievčatá zistili, že majú úplne odlišné predstavy o trávení svojich dovolenkových dní, čo prirodzene vytváralo zlú atmosféru aj konflikty.

Zatiaľ čo jedna sa vrhla na spoznávanie nových množstva ľudí, druhá bola zdržanlivejšia a uprednostňovala „spontánnejšie, zmysluplnejšie rozhovory“. A tak jedna skončila v tieni druhej a z tejto pozície vôbec nebola nadšená.

Medzi kamarátkami bol aj nesúlad vo finančnej flexibilite. Zatiaľ čo jedna stelesňovala „západnú“ turistku a veselo míňala, druhá bola zdržanlivejšia a šetrnejšia.

„Raz nastala situácia, keď sme boli v skupine nových ľudí, ktorých sme práve stretli, a kamarátka ma požiadala, aby som za ňu zaplatil účet, pretože som jej ‚dlhovala‘ peniaze. Bolo to naozaj dosť nepríjemné,“ hovorí Katie.

A do tretice kamarátky zažili aj škriepky ohľadne itinerára. Zatiaľ čo jedna chcela ísť na skupinové výlety a vidieť čo najviac pamiatok, druhá preferovala ležérnejší, uvoľnenejší prístup k objavovaniu novej oblasti.

Thong Nhat, Vietnam Čítajte viac Zabudnutý bunker v Hanoji oživuje kruté spomienky

Rozchod

Všetko vyvrcholilo už po dvoch týždňoch, keď sa dvojica rozhodla rozdeliť a každá z kamarátok išla svojou cestou. Zhodli sa, že ani jedna z nich sa netešila zo spoločnosti tej druhej, a rozhodli sa pokračovať v cestovaní oddelene.

Katie tvrdí, že je „rada, že to takto dopadlo“, keďže mala „oveľa príjemnejší zážitok“ zo sólo cestovania.

Napriek tomu, že pred spoločnou dovolenkou to boli nerozlučné kamarátky, od návratu z Ázie sa spolu nerozprávali. „Niektoré z vecí, ktoré povedala, ma naozaj ranili,“ zveruje sa Katie.

Grécko, Spinalonga, more, dovolenka, ostrov, pláž, lode, člny Čítajte viac Kedysi miesto smrti, dnes bizarná atrakcia. Posledná kolónia malomocných sa premení na...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kamarátky #spoločná dovolenka #priateľky #expriateľky