K Baťovmu kanálu vedie z Holíča nová cyklotrasa

Od mesta Holíč po korune ochrannej protipovodňovej hrádze rieky Morava až po úroveň prístaviska na konci Baťovho kanála pri meste Skalica vedie nový úsek Moravskej cyklotrasy číslo 7.3. Ako informovala spoločnosť Eurovia SK, výstavbu 6,15 kilometra dlhého úseku vybudovali od januára do septembra tohto roka. Dielo v hodnote 921-tisíc eur bez DPH zrealizovali pre Trnavský samosprávny kraj.

09.10.2023 08:00
debata

Moravská cyklotrasa prepája strategické medzinárodné cyklotrasy od Eurovelo 13 – Po stopách železnej opony s Baťovým kanálom, ktorý predstavuje významné centrum cestovného ruchu. Nachádza sa v blízkosti miest Holíč a Skalica a umožňuje mobilitu pracovných síl a cezhraničnú spoluprácu s regiónom Hodonín v Českej republike.

„Úsek Moravskej cyklotrasy s označením 7.3 sa vybudoval na spevnenej korune ochrannej hrádze rieky Morava a je pokračovaním úseku 7.2 Moravskej magistrály. Jeho celková šírka je 3,5 metra. V rámci stavebných prác sa na úseku odstránilo aj 10 starých oceľových rámp a osadili sa nové moderné rampy,“ informovala PR manažérka a hovorkyňa spoločnosti Eurovia SK Simona Tančáková.

Novovybudovaný úsek cyklotrasy prispeje nielen k regionálnemu rozvoju turizmu, keďže priľahlé turistické zaujímavosti navštevujú prevažne cyklisti, ale pre miestnych obyvateľov vytvorí aj možnosť ekologickej dopravy do práce a za účelom voľnočasových aktivít.

debata chyba
Viac na túto tému: #Holič #Baťov kanál