Matka ukázala svoj cestovateľský zlepšovák ako udržať v lietadle deti na miestach. Ľudia sú zhrození

Rodičia na sociálnych sieťach zdieľajú mnoho zlepšovákov, ktorými si uľahčujú život s malými deťmi. Niektoré mamy si dokonca svojimi videami na internete získali takú popularitu, že sa nazývajú influencerkami a sledujú ich tisíce fanúšikov.

28.05.2024 06:00
debata (3)

V poslednej dobe sú mimoriadne obľúbené videá na tému „toto keby som vedela ako prvorodička“, kde matky viacerých detí spomínajú, aká je škoda, že niektoré veci sa naučili robiť, či naopak nerobiť, až pri druhom alebo ďalšom dieťati.

Tipy matiek sa týkajú všetkého možného – od kŕmenia, cez hranie až po cestovanie. Práve presun s malými deťmi v lietadle, aute či autobuse je mimoriadne náročný, a tak niet divu, že vo videách sa často objavujú rady, ako deti počas nudnej cesty zaujať, nakŕmiť, ale aj spacifikovať, ak začnú vystrájať.

Jedným zo svojich tipov sa na internete pochválila aj mladá mamička dvoch dcér vo veku tri a jeden rok. Nedávno zverejnila na TikToku video z ich spoločného letu, kde svojim 800 000 sledo­vateľom prezradila, ako sa jej podarilo udržať mladšie dieťa na sedadle.

@ljflommom The best airplane travel hack #mom #momhack #hack #travelwithkids #kids #travel #baby #toddler #momlife #motherhood #momsoftiktok #fyp #momtok ♬ original sound - Lisa Flom

Namiesto obdivu si však vyslúžila vlnu pobúrenia a obrovskú kritiku.

Lisa Flomová z Minneapolisu v Minnesote totiž ukázala, že svoje batoľa k sedadlu doslova prilepila. Na oblečenie jej prišila dva prúžky suchého zipsu a druhú časť upevnila na sedadlo lietadla.

Na videu zverejnenom matkou bolo vidieť, ako sa dcéra vykrúca v snahe uniknúť z miesta, no upevňovacie prvky sa ukázali byť pevné. Lisa pre Newsweek prezradila, že s týmto nápadom prišiel jej manžel.

Video, ktoré si pozrelo viac ako 19 miliónov ľudí, vyvolalo tisíce komentárov od ľudí, ktorí mali obavy o jej dieťa aj ostatných cestujúcich. Na sedadle predsa musí po páske ostať zvyšok lepidla a ďalší nič netušiaci cestujúci dostane na nohavice nechcený suvenír.

Otázkou je aj to, prečo, rovnako ako tisíce iných rodičov, nevzala Lisa so sebou na palubu pre svoje dieťa autosedačku, v ktorej je možné batoľa bezpečne pripútať bezpečnostným pá­som.

lietadlo, pilotka, kokpit, lietanie, cestovanie, dovolenka Čítajte viac 10 najkrajších pilotiek: S ktorou by ste chceli letieť najbližšie? lietadlo, letisko, pristávacia dráha Čítajte viac Sadli by ste si k okienku? Výhľad na dráhy týchto letísk nie je nič pre slabé povahy NEpouzivat, Janus, sedadlá, lietadlo, korona Čítajte viac Budúcnosť cestovania? Unikátny dizajn s ochrannými štítmi. Zvykneme si?

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #lietadlo #matka #influencer