Japonský ostrov Hokkaido očarí záhadnou príťažlivosťou. A čo má vlastne spoločné s tekvicou?

V severných častiach Japonska leží očarujúci ostrov Hokkaido, podmanivá destinácia plná prírodných krás, kultúrnych pokladov a kulinárskych pôžitkov.

29.05.2024 07:00
Japonsko, Hokkaido, lode, loďky, člny, ostrov,... Foto:
Japonské Hokkaido
debata

Hokkaido je známe svojou úchvatnou krajinou, od členitého pobrežia a sopečných hôr až po svieže lesy a nedotknuté jazerá. Návštevníci sa môžu ponoriť do prírodných divov ostrova objavovaním národných parkov ako Shikotsu-Toya a Daisetsuzan, kde na vás čakajú outdoorové aktivity: turistika, lyžovanie a kúpanie v horúcich prameňoch.

Pôvod mena

Prečo sa však volá Hokkaido? Predpokladá sa, že názov Hokkaido pochádza z jazyka Ainu, pôvodných obyvateľov regiónu. V Ainu znamená „hokkai“ „sever“ a „do“ znamená „zem“, teda Hokkaido sa prekladá ako „krajina Severného mora“, čo je výstižný opis jeho geografickej polohy.

Mystika tekvice

Jedna z najzaujímavejších záhad Hokkaida spočíva v jeho spojení so známou tekvicou. Hokkaido je známe svojou lahodnou rozmanitosťou tekvíc, ktoré sa v kulinárskych kruhoch často označujú ako „tekvice Hokkaido“.

Zatiaľ čo presný dôvod pomenovania zostáva nejasný, niektorí špekulujú, že je to preto, že živý oranžový odtieň tekvice odzrkadľuje jesenné farby, ktoré zdobia krajinu ostrova počas obdobia zberu.

Video
Zdravšia alternatíva slovenského národného jedla. Halušky z tekvice!

Destinácie, ktoré musíte navštíviť

Okrem prírodných divov je Hokkaido domovom očarujúcich mestečiek a miest prekypujúcich históriou a kultúrou.

Návštevníci sa môžu túlať ulicami Sappora, pulzujúceho hlavného mesta Hokkaida, ochutnať miestne pochúťky ako ramen a čerstvé morské plody na rušnom trhu Nijo alebo preskúmať historickú architektúru bývalej budovy vládneho úradu Hokkaido.

Ponorenie sa do tradícií

Cestovatelia, ktorí sa chcú hlbšie ponoriť do kultúrneho dedičstva Hokkaida, sa môžu zúčastniť tradičných aktivít, ako sú kultúrne zážitky Ainu, kde sa môžu dozvedieť o jedinečných zvykoch, remeslách a hudbe pôvodných obyvateľov Ainu.

Okrem toho každoročné festivaly na ostrove Hokkaido, ako je Sapporo Snow Festival a Yosakoi Soran Festival, ponúkajú príležitosti byť svedkami živých sprievodov, úžasných ľadových sôch a dynamických tanečných vystúpení, ktoré oslavujú bohatú kultúrnu tapisériu ostrova.

radioaktivna latka, skafander Čítajte viac Fukušima – nová destinácia katastrofického turizmu. Je hrozba minulosťou? Island, dom, Skanzen v Skógare, domčeky, hračka, bývanie, domy, Čítajte viac Krajina, kde je 9 miliónov prázdnych domov: Dediči ich núkajú aj zadarmo hotel, cestovanie, posteľ, turista, turistika, turistka, cestovateľka, ubytovanie, dovolenka, izba, kufor, batožina, klimatizácia, výhľad, okno, Čítajte viac Najstarší hotel sveta vás vyzuje a ustelie vám na zemi. A za noc si zaúčtuje vyše 650 eur

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Japonsko #hokkaido