Mafia, migranti, chudoba? Ani náhodou. Tu je 5 dobrých dôvodov vybrať sa tento rok až na juh Talianska

Kalábria, ktorá sa nachádza v najjužnejšom cípe Talianska, láka cestovateľov svojou drsnou krajinou, nedotknutými plážami a bohatým kultúrnym dedičstvom. Tento čarovný región, často zatienený svojimi slávnejšími kolegami, sa môže pochváliť množstvom skrytých drahokamov, ktoré čakajú na objavenie.

19.05.2024 09:00
San Nicola Arcella, Calabria, Kalábria, Taliansko Foto:
San Nicola Arcella
debata
Kalábria - neznámy raj na juhu Talianska
Video
Zdroj: Pixabay, Wikipedia

Pobrežie Kalábrie sa tiahne pozdĺž Iónskeho a Tyrhénskeho mora a ponúka úžasné výhľady na krištáľovo čisté vody, odľahlé zátoky a dramatické útesy.

Od malebných pláží pri meste Tropea a Capo Vaticano až po členité pobrežie Scilla a Chianalea sú prímorské mestá a dediny v regióne rajom pre milovníkov slnka a milovníkov prírody.

Od drsných vrcholkov národného parku Aspromonte až po svieže lesy národného parku Sila, rozmanitá krajina Kalábrie ponúka nekonečné možnosti pre outdoorové dobrodružstvá.

Prejdite sa po malebných chodníkoch, preskúmajte skryté jaskyne a vodopády alebo sa vydajte na výlet loďou, aby ste objavili drsnú krásu Liparských ostrovov a úžasné útesy Costa Viola.

Zlomatka v Italii Čítajte viac Zbalila deti a presťahovala sa do Kalábrie: Tereza vymenila hektiku za dolce vita, na Insta búra predsudky

Kalábria je tiež opradená starodávnou históriou a stopy jej legendárnej minulosti sú roztrúsené po celom regióne.

Preskúmajte ruiny starovekých gréckych osád v Locri a Caulonia, obdivujte dobre zachované mozaiky Villa Romana di Casignana alebo sa vydajte do mesta Gerace na kopci, aby ste objavili jeho stredoveký šarm a byzantské dedičstvo.

Kulinárska scéna v Kalábrii je oslavou čerstvých surovín z miestnych zdrojov a overených receptov, ktoré sa odovzdávajú z generácie na generáciu.

Doprajte si typické jedlá regiónu, ako je 'Nduja, pikantná bravčová roztierateľná klobása, alebo ochutnajte tradičné kalábrijské syry, údeniny a olivové oleje na miestnych trhoch a v trattoriách.

Kalábria je známa svojim živým folklórom a tradičnými festivalmi, ktoré vzdávajú hold bohatému kultúrnemu dedičstvu regiónu.

Zažite farebné sprievody Svätého týždňa v Reggio Calabria, svedčte sa o živých tancoch tarantella Tropea a Pizzo alebo sa ponorte do starých rituálov sviatku svätého Františka z Paoly v malebnom mestečku Paola.

dovolenka, leto, letná dovolenka, rodina, bazén, kúpanie, plávanie, cestovanie, exotika, mama, otec, deti, slnko, teplo, oddych, relax Čítajte viac Smutná predikcia: Dovolenkári o pár rokov prestanú cestovať do Grécka, Talianska či Španielska koláž, Taliansko, Chorvátsko Čítajte viac Chorvátsko vs. Taliansko: Odveká dilema dovolenkárov! Máme návod, ako ju vyriešiť

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #Kalábria