20 najkrajších krajín sveta: Polovicu rebríčka si uchmatla Európa, druhé je Taliansko

Rough Guides, svetovo uznávaní nadšenci cestovania, zostavili na základe hlasovania čitateľov zoznam 20 najkrajších krajín sveta.

22.05.2024 10:54
debata
Cinque Terre, Taliansko
Video
Zdroj: Pixabay

top dvadsiatke sa objavilo až 10 krajín starého kontinentu, Taliansko predbehlo všetky z nich. Na svete našla krajina starobylých pamiatok, kávy, syra a cestovín len jediného premožiteľa.

Taliansko má všetko, je to najkompletnejšia krajina na svete, nadchýnali sa hodnotitelia. Taliansko, víťaz predchádzajúceho rebríčka, tentoraz tesne minulo prvé miesto, no ani dvojka nie je zahanbujúca.

Mnohí turisti tlieskali tomu, že má niečo pre každého, od nádherných Dolomitov, pokojných jazier, zvlnených toskánskych viníc až po šumivé pobrežie Amalfi a ostrovy Sicília a Sardínia.

Mestá ako Rím, Florencia a Benátky pulzujú romantikou, zatiaľ čo pláže a jedlo dotvárajú mozaiku pestrosti.

Chorvátsko z dronu
Video
Zdroj: Pixabay

V elitnej skupine sa objavilo aj slovenskými dovolenkármi obľúbené Chorvátsko, Grécko či Slovinsko.

Chorvátsko si získalo srdcia čitateľov Rough Guide svojimi ostrovmi, horami, vínom, olivovými hájmi, ale aj históriou, kultúrou a morom.

Chorvátske národné parky, ako sú Plitvické jazerá, mestá bohaté na dedičstvo ako Dubrovník a víno a kuchyňa svetovej úrovne, tiež zohrali úlohu pri zabezpečovaní hlasov.

Ďalší hlasujúci návštevník povedal: „Chorvátsko je najkrajšia krajina, ktorú som navštívil“.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #rebríček