Lacné dovolenky: 20 tipov na destinácie, ktoré vám nespravia vietor v peňaženke

Cestovanie po svete nemusí stáť veľa peňazí. Či už hľadáte nedotknuté pláže, bohaté kultúrne zážitky alebo pulzujúci mestský život, existuje množstvo destinácií, kam pôjdu vaše peniaze ďalej.

09.06.2024 06:00
debata

Tu je 20 najlacnejších miest na cestovanie, ktoré ponúkajú neuveriteľné zážitky bez toho, aby ste museli zaplatiť.

Egypt

Cenovo výhodná destinácia s množstvom starobylých pamiatok. Preskúmajte pyramídy, Údolie kráľov a chrámy Abu Simbel.

Podmorský svet v egyptskom Sharm el Sheiku
Video
Zdroj: TV Pravda

Thajsko

Thajsko, známe pre svoje cenovo dostupné miestne jedlo, krásne ostrovy a bohatú kultúru, je rajom pre batôžkárov. Medzi najvýznamnejšie miesta patria rušné ulice Bangkoku, pokojné pláže Krabi a svieža džungľa Chiang Mai.

Phuket, Thajsko Čítajte viac Bratislave pribudnú dve nové diaľkové destinácie: V zime poletíme Dreamlinerom do Thajska a na Maurícius

Vietnam

Táto krajina ponúka cenovo dostupné cestovanie s krásnou scenériou, od vápencových krasov zálivu Ha Long až po ryžové polia delty Mekongu. Vychutnajte si lahodné pho a iné pouličné jedlá v mestách ako Hanoj ​​a Hočiminovo mesto.

Bulharsko

Podceňovaná turistická destinácia s cenovo dostupnými plážami, ako sú tie vo Varne, a historickými mestami ako Plovdiv. Dramatické pohoria krajiny sú ideálne pre pešiu turistiku a cykloturistiku.

Kuba

Nízkonákladové cestovanie s jedinečnými zážitkami. Navštívte salsa kluby v Havane, preskúmajte koloniálnu architektúru Trinidadu a relaxujte na nedotknutých plážach Varadera.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #dovolenka #cestovanie #lacné