Podpora Ukrajiny tu Rusom nevadí. Výlety za obľúbenými spevákmi ich stoja obrovské peniaze

Západné popové hviezdy Rusko prevažne bojkotujú kvôli ruskej invázii na Ukrajinu. Ruskí hudobní fanúšikovia však zrejme tak zúfalo túžia vidieť svojich obľúbených umelcov, že platia tisíce za "koncertnú dovolenku" v zahraničí, napísal denník The Daily Telegraph.

30.05.2024 07:30
Rammstein Foto: ,
Koncert Rammstein. Ilustračné foto.
debata

Podľa neho napríklad cestovná kancelária Russian Express zaznamenala veľký dopyt po zájazdoch s koncertnou tematikou. Balíčky, ktoré ponúka, zahŕňajú okrem iného možnosť vidieť Eda Sheerana v chorvátskom Záhrebe alebo Jamesa Blunta v Dubaji.

Hovorca cestovnej kancelárie denníku oznámil, že od začiatku predaja týchto tematických balíčkov na jeseň minulého roka sa ich predalo okolo 150 a stále patria medzi veľmi obľúbené. Kancelária podľa neho vyberá umelcov, ktorí oslovujú mladých ľudí aj staršie generácie.

„Imagine Dragons a Snoop Dogg sú voľba pre mladých ľudí, starší si vyberajú skôr Scorpions a Rammstein,“ dodal hovorca.

Jeden z balíčkov – päťdňový zájazd, ktorého vrcholom je vystúpenie Eda Sheerana v srbskom Belehrade v auguste tohto roku, stojí 1123 dolárov.

Sheeran, ktorý naposledy hral v Moskve v roku 2019, verejne vyjadril svoju podporu Ukrajine a v roku 2022 vystúpil na Koncerte pre Ukrajinu, ktorého výnos bol určený napadnutej krajine.

Rusko, Petrohrad, Čítajte viac Rusi to skúšajú ďalej: Napriek sankciám sú druhými najčastejšími ázijskými žiadateľmi o schengenské víza

„Západné superhviezdy už v Moskve nevystupujú,“ napísal na platforme X Jonny Tickle, Brit žijúci v ruskom hlavnom meste.

„V dôsledku toho niektoré cestovky vytvorili zájazdové balíčky, ktoré zahŕňajú let, ubytovanie a lístky na koncert pre Rusov, ktorí chcú vidieť svojich obľúbených spevákov, ako je Taylor Swiftová, Dua Lipa a Adele,“ dodal.

Tickle na X tiež vložil reklamy rozhlasovej stanice Europa Plus, ktorá sídli v Moskve a organizuje súťaž nazvanú „Live Tour 2024.“

Ceny zahŕňajú balíčky na koncert Adele v Mníchove, Coldplay v Budapešti a Taylor Swift vo Viedni.

daňové raje, more, pláž, dvojica, slnko, dovolenka, cestovanie Čítajte viac Päť najobľúbenejších krajín ruských dovolenkárov: Ktoré neodolali rubľom a kašlú na vojnu?

V roku 2021 napísal basgitarista Coldplay Guy Berryman na X, že by kapela „určite“ chcela vystúpiť v Rusku po tom, čo sa ho jeden fanúšik spýtal, či by chcel hrať niekde, kde ešte nebol. Po ruskej invázii na Ukrajinu vo februári 2022 však Coldplay vystúpenie v Rusku na svoje turné nezaradila.

V roku 2022 pozvala skupina Coldplay na svoje vystúpenie v Bruseli na pódium Svjatoslava Vakarčuka, speváka ukrajinskej rockovej skupiny Okean Elzy.

„Sme vo vojne. Chcem, aby ste vedeli, že bojujeme nielen za Ukrajinu, ale aj za svetový mier, slobodu a demokraciu,“ povedal Vakarčuk na videu z koncertu zverejnenom na serveri X.

Dušanbe, Tadžikistan Čítajte viac Zbohom, Stalinabad. Dušanbe zažíva búrlivú prestavbu, ale za akú cenu? bajkalske jazero Čítajte viac Najväčšie jazerá Európy sú v Rusku, až polovica z top 10
debata chyba
Viac na túto tému: #turisti #Rusi #koncerty #vojna na Ukrajine