V sieti blokujúcej výhľad na horu Fudži z obľúbeného miesta sa objavili diery

V sieti, ktorá v japonskom meste Fudžikawagučiko blokuje výhľad na horu Fudži, sa objavili diery. Už sa ale pracuje na zacelení bariéry, napísala dnes agentúra AP s odvolaním sa na japonské úrady. Japonsko výhľad na horu Fudži z populárneho miesta, odkiaľ si ju fotili zástupy turistov, zablokovalo minulý týždeň. Dôvodom bola neukáznenosť a príliš veľký počet predovšetkým zahraničných turistov, ktorí na miesto prichádzali.

02.06.2024 08:00
debata

Úrady sieť blokujúcu výhľad na horu Fudži nainštalovali minulý týždeň, prvá diera sa v nej objavila hneď nasledujúci deň. Na bariére bolo zhruba desať dier. Všetky sú zhruba vo výške očí a rovnako o veľkosti, ktorá zodpovedá priemeru objektívu, píše AP.

Obľúbené miesto na pozorovanie japonskej hory sa v meste v prefektúre Jamanaši nachádza pred samoobsluhou Lawson. Z určitého uhla sa zdá, ako keby hora sedela priamo na streche obchodu.

Reťazec Lawson je pre krajinu typický, a v kombinácii s horou Fudži sa tak rozšírila informácia, že miesto je „veľmi japonské“, uviedol predstaviteľ mesta.

Miestni obyvatelia sa úradom sťažovali, že turisti v snahe odobrať snímku blokujú úzky chodník a prekážajú na ceste. Práve to podľa mesta viedlo ku „krajnému opatreniu“ a rozhodnutiu výhľad zablokovať.

Dva a pol metra vysoká a 20 metrov široká sieť prišla mesto na 1,3 milióna jenov (asi 188.000 Sk), okolo chodníka bolo tiež potrebné nainštalovať ploty. Odkedy bol výhľad na horu Fudži minulý týždeň zablokovaný, na mieste sa zmiernili dopravné zápchy, povedali predstaviteli­a mesta.

V sérii opatrení proti nadmernému turizmu Japonsko tento mesiac tiež zaviedlo online registrácie na výstupe na horu Fudži, od leta tiež bude potrebné pred výstupom zaplatiť poplatok 2000 jenov (asi 290 Sk). Bývalé hlavné mesto Kjóto tento rok pre rastúce problémy s turistami obmedzilo prístup do obľúbenej historickej štvrte Gion.

debata chyba
Viac na túto tému: #Japonsko #výhľad