Vstup zakázaný! Tu je 37 krajín, ktoré Trumpa nevpustia. Ani ako prezidenta USA

Mnoho krajín po celom svete nepovoľuje vstup ľuďom, ktorí sú odsúdení za trestný čin. Bez ohľadu na to, či ide o obyčajného človeka, alebo prípadne možného prezidenta USA.

17.06.2024 06:00
Donald Trump Foto: ,
Bývalý prezident Donald Trump hovorí po tom, čo ho newyorská porota uznala za vinného z 34 trestných činov. Predpokladaný republikánsky prezidentský kandidát sa vyjadril k odsúdeniu a pravdepodobne sa pokúsil postaviť svoju kampaň do nového svetla.
debata (11)

Už len tá predstava je bizarná, no je to možné: Úradujúci prezident Spojených štátov amerických nie je schopný splniť si všetky svoje medzinárodné povinnosti a záväzky, pretože nemá dovolené cestovať do niektorých krajín…

Bývalý prezident Donald Trump sa stal prvým bývalým americkým prezidentom odsúdeným za zločin, píše Thrillist.

Trumpa uznali za vinného vo všetkých bodoch obžaloby (v celkovom počte 34). Udialo sa to v prípade, ktorý sa týkal filmovej hviezdy filmov pre dospelých Stormy Daniels.

Maldivy, dovolenka, cestovanie, lietadlo, lietanie, letecká dovolenka, pláž, exotika, ostrov, more, Čítajte viac Trump, Abramovič aj Kardashianová: Kto má 7 najdrahších súkromných lietadiel?

Napriek procesu a odsúdeniu sa Trump stále uchádza o úrad po nasledujúcich prezidentských voľbách v USA. A stále môže byť zvolený.

Ak Trump uspeje vo voľbách a znova sa stane americkým prezidentom, bude musieť čeliť mnohým prekážkam kvôli svojmu novému postaveniu odsúdenca.

Trump sa nezatají

Cestovanie s čerstvo zapísaným záznamom v registri trestov nie je pre občanov USA jednoduché. Veľa krajín po celom svete má veľmi prísne predpisy pre potenciálnych návštevníkov odsúdených pre zločin, a to natoľko, že mnohé z nich úplne odmietajú vydať vstupné víza. Je to pre nich otázka národnej bezpečnosti.

Iné krajiny na hraniciach nekontrolujú záznam v registri trestov jednotlivca, ale niekomu zamietnu vstup, ak zistia, že bol v minulosti odsúdený za zločin.

Vzhľadom na všetky titulky súvisiace s Trumpom je jasné, že jeho trestný status nie je žiadnym medzinárodným tajomstvom.

had, plaz, pytón Čítajte viac Dovolenkový raj zamorili smrtiace hady. Úrady platia lovcov, odmenu majú podľa dĺžky plaza

Zoznam, kam nepocestuje

S ohľadom na túto skutočnosť World Population Review poznamenáva, že ľudia odsúdení za trestný čin (ako Trump) nemôžu vstúpiť do niekoľkých krajín vrátane Kanady, Austrálie, Japonska či Spojeného kráľovstva.

Medzi krajiny, ktoré zakazujú vstup ľuďom odsúdeným za trestný čin iba v prípade jeho odhalenia, patria Mexiko a Írsko spolu s niekoľkými ďalšími.

© Autorské práva vyhradené

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Donald Trump