Podvod storočia! Slávny vodopád zásobuje voda umelo cez rúru

Slávny vodopád v čínskom horskom parku Jün-tchaj budí ešte viac pozornosti než obvykle vďaka videu, ktoré odhalilo, že do majestátneho vodopádu je voda umelo privádzaná rúrkou, informoval spravodajský server CNN.

08.06.2024 07:00
debata (4)

Malebný vodopád Jün-tchaj patrí medzi hlavné turistické atrakcie v provincii Che-nan. Rovnomenný park má hodnotenie AAAAA – teda najvyššie, aké turistickým atrakciám udeľuje čínske ministerstvo kultúry a cestovného ruchu.

Teraz ale pritiahol pozornosť zdroj vody vo vodopáde, ktorý webové stránky parku opisujú „akoby dole prúdila Mliečna dráha“.

Na čínskych sociálnych sieťach sa tento týždeň objavilo video, na ktorom je vidieť vodovodnú rúrku vypúšťajúcu vodu do 314 metrov vysokého vodopádu. Čo naznačuje, že tento prírodný úkaz nemusí byť až taký prírodný, ako návštevníci veria.

Vedenie parku na video zareagovalo vyhlásením, v ktorom priznalo, že kvôli zmenám v období sucha muselo siahnuť k umelému vylepšeniu vodopádu. „Kvôli zmenám ročných období nemôže vodopád zabezpečiť, že sa verejnosti predstavia vo svojej najkrajšej podobe,“ uviedlo.

Zatiaľ čo video mnoho ľudí v Číne šokovalo, iní ocenili reakciu parku. „Turisti tam necestujú preto, aby videli zdroj vody. Myslím, že sa to nedá brať ako klamstvo verejnosti,“ napísal jeden z užívateľov sociálnej siete Weibo.

„Ste tam preto, aby ste videli, ako páv rozprestrie svoj chvost, nie aby ste sa mu pozerali na zadok,“ dodal ďalší.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Čína #vodopád