Najobľúbenejšie svadobné destinácie? Paríž na 1. mieste nečakajte, páry majú dnes už iné preferencie

Čo sa týka svadieb, páry dnes hľadajú viac než len tradičné miesto v kultúrnom dome v rodnej dedine. Svoj deň si chcú poriadne užiť a dopriať zážitok aj svojim niekoľkým známym. A tak sa vydávajú s oblekom a bielymi šatami v kufri na cesty. Od exotických pláží až po historické zámky, svet ponúka množstvo úžasných destinácií, ktoré sú ideálne pre svadbu snov. Tu je pohľad na niektoré z najobľúbenejších miest, kam hrdličky chodia vyčarovať svoj veľký deň.

21.06.2024 06:00
Svadba, Lombok, Indonézia Foto:
Romantická svadba slovenského páru na indonézskom Lomboku.
debata

Kým v minulosti svadba znamenala honosnú udalosť s desiatkami hostí, dnes mnohé páry radšej stavia na exotický únik, kde im počas jednoduchého obradu bude bosé nohy obmývať more. A potom si s najbližšími dajú raut na pláži pri západe slnka a v noci ešte stihnú kúpanie pri svite Mesiaca.

Každá z nasledujúcich lokalít ponúka niečo jedinečné, či už ide o prírodné krásy, kultúrny význam alebo pohodlie. Páry si tieto destinácie vyberajú nielen pre ich ohromujúci vizuál, ale aj pre celkový zážitok, ktorý poskytujú. Od pokojných pláží Maldív až po romantické uličky Paríža, tieto destinácie sľubujú nezabudnuteľné spomienky.

Romantická svadba slovenského páru na...
Romantická svadba slovenského páru na...
+28Romantická svadba slovenského páru na...

Podľa stránok Brides and The Knot sú tieto destinácie trvalo na vrchole zoznamu preferovaných svadobných miest.

Či už hľadáte exotický útek alebo romantický európsky útek, svet je plný okúzľujúcich miest, kde môžete povedať „Ja áno“. So správnym umiestnením môže byť vaša svadba rovnako magická a nezabudnuteľná ako váš milostný príbeh.

1. Santorini

Úchvatné západy slnka na gréckom ostrove Santorini, biele budovy a krištáľovo čisté vody z neho robia idylické prostredie pre romantickú svadbu. Jedinečná sopečná krajina ostrova a malebné výhľady poskytujú úžasné pozadie pre svadobné fotografie.

Grécko je čarovné už na prvý pohľad
Video
Zdroj: Pixabay

2. Toskánsko

Zvlnené pahorky, historické vily, olivové háje a známe vinice vytvárajú atmosféru ako z rozprávky. Páry si tento taliansky región často vyberajú pre jeho bohatú kultúru, vynikajúcu kuchyňu a očarujúce výhľady.

3. Bali

Indonézsky Bali, známy ako „Ostrov bohov“, ponúka kombináciu krásnych pláží, sviežej krajiny a živej kultúry. Vďaka svojim luxusným rezortom a úžasným miestam na útesoch je obľúbeným miestom pre tropické svadby.

Svadba, Lombok, Indonézia Čítajte viac Pozvali ma na exotickú svadbu do Indonézie. Slovenskú, aj s ľudovkami!

4. Maui, Havaj

Rôznorodá krajina Maui, od nedotknutých pláží po bujné dažďové pralesy, poskytuje nekonečné možnosti pre nezabudnuteľnú svadbu. Vrúcna pohostinnosť a romantická atmosféra ostrova priťahujú páry z celého sveta.

5. Paríž

Paríž často nazývaný „Mesto lásky“ vyžaruje romantiku a eleganciu. Ikonické pamiatky ako Eiffelova veža a očarujúce zákutia pozdĺž rieky Seiny z neho robia očarujúcu voľbu pre tradičnejšie svadby.

6. Maledivy

Maldivské vily nad vodou, tyrkysové vody a odľahlé pláže ponúkajú súkromný raj pre svadby. Pokojné a luxusné prostredie je ideálne pre páry, ktoré hľadajú intímnu oslavu.

7. Pobrežie Amalfi

Dramatické útesy, farebné dedinky a úžasné pobrežné výhľady z pobrežia Amalfi z neho robia malebnú destináciu. Historické kostoly a luxusné vily v regióne zvyšujú jeho príťažlivosť pre svadby.

Sardínia, more, leto, oceán, skaly, pobrežie, pláž, dovoleka, leto, nebo, Čítajte viac Svadba na pláži a bez plaviek? Obľúbená talianska destinácia vám spraví nudistický sobáš

8. Las Vegas

Ošúchané seriálové klišé? Las Vegas, známe pre svoj rýchly a jednoduchý manželský proces, ponúka rôzne možnosti svadby, od extravagantných obradov až po dychberúce tematické svadby. Rušný nočný život a zábava v meste z neho robia zábavnú destináciu pre páry a ich hostí.

9. Kjóto

Tradičné kjótske chrámy, krásne záhrady a bohaté kultúrne dedičstvo poskytujú jedinečné a pokojné prostredie pre svadby. Čerešňové kvety a historická architektúra mesta vytvárajú romantickú a nadčasovú atmosféru.

10. New York City

Pre tých, ktorí milujú ruch, ponúka mesto, ktoré nikdy nespí, ikonické lokality ako Central Park, Brooklynský most a strešné podniky s výhľadom na panorámu Veľkého jablka. Rôznorodá kultúra mesta a nekonečné možnosti zábavy z neho robia pulzujúcu svadobnú destináciu.

Taiwan, svadba, pár, Čítajte viac Taiwanská svadba to je luxus a prezliekanie. Zábave by sa však mali učiť od nás

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #svadba