Európske Bermudské trojuholníky? Päť záhadných miest, kde sa dejú nevysvetliteľné javy

Európa so svojou bohatou históriou a kultúrou je tiež domovom niektorých z najzáhadnejších a najzaujímavejších miest na svete.

29.06.2024 06:00
debata (15)

Od strašidelných zjavení až po mätúce prírodné javy, tieto miesta vydesili aj fascinovali miestnych obyvateľov i návštevníkov. Tu je päť najzáhadnejších miest v Európe, kde sa dejú nevysvetliteľné ve­ci.

strašidelný dom, duchovia, temný, zámok, halloween, hrozivý, desivý, Čítajte viac KVÍZ: Precestovali ste desivé lokality Slovenska? Poznáte ich tajomstvá?

1. Katakomby v Paríži, Francúzsko

Parížske katakomby, podzemná kostnica s pozostatkami viac ako šiestich miliónov ľudí, je labyrintovým bludiskom tunelov a komôr. Za jeho desivou príťažlivosťou leží séria neprebádaných oblastí, ktoré vyvolávajú zvedavosť aj strach.

Návštevníci a prieskumníci hlásili strašidelné zjavenia, zvláštne zvuky a pocity, že ich niekto sleduje. Existujú príbehy o prieskumníkoch, ktorí sa stratili v spleti tunelov a už ich nikdy nikto neuvidel.

Napriek rozsiahlemu mapovaniu zostávajú časti katakomb záhadou, čo prispieva k ich strašidelnej povesti.

Kombinácia histórie, smrti a neznáma robí z parížskych katakomb magnet pre dobrodruhov a paranormálnych nadšencov. Pocit vstúpiť do skrytého sveta pod jedným z najrušnejších európskych miest pridáva na jeho príťažlivosti.

© Autorské práva vyhradené

15 debata chyba
Viac na túto tému: #záhady