Uzúdske vodopády
Nachádzajú sa asi 150 km severovýchodne od mesta Marrakéš v Maroku. Hlavná kaskáda má výšku až 110 m a prúdy vody, ktoré padajú, sa do veľkej miery líšia v závislosti od ročného obdobia či množstva zrážok. Okrem vodopádu samotného je atrakciou aj skupina divých makakov berberských, ktorá sa zdržuje v ich okolí.
Vodopády Gocta
Ešte pred desaťročím sa o tomto klenote v Peru, 700 kilometrov od Limy, vo svete v podstate nevedelo. Krásu vodopádov Gocta v roku 2005 objavil so svojou expedíciou Stefan Ziemendorff. S celkovou hĺbkou vyše 700 metrov patrí medzi najvyššie vodopády na svete. V okolí vodopádov možno nájsť nielen nespútanú prírodu. V jeho vodách má totiž podľa legendy prebývať vodná panna s dlhými svetlými vlasmi. Ktovie, ako sa vyrovnáva s pribúdajúcimi turistami.
Kaieteurské vodopády
Tieto jedinečné vodopády možno nájsť v Guayane na rieke Potaro. Hoci svojou výškou vyše 200 metrov nepatria medzi top vodopády, veľký objem pretečenej vody im pridáva na masívnosti a robí z nich niečo extra. Ich poloha v Kaieteurskom národnom parku vodopádom zabezpečuje status jednej z najväčších turistických atrakcií v Guayane.
Vodopády Iguazu
Na hraniciach Argentíny a Brazílie možno nájsť ozajstný prírodný zázrak. Vodopádom Iguazu (v preklade Veľká voda) kraľuje ten najväčší s názvom Diablove ústa s hĺbkou vyše 80 metrov. O ich kráse svedčí aj reakcia bývalej prvej dámy Spojených štátov amerických Eleanor Rooseveltovej, ktorá vraj pri pohľade na ne vzdychla: "Úbohé Niagáry!“
Anjelské vodopády
Svoje romantické meno venezuelské vodopády nedostali pre nádheru, ktorou oplývajú, ale vďaka svojmu objaviteľovi, americkému letcovi Jimmi Angelovi. Hugo Chavez sa síce údajne zastrájal, že meno zmení, nakoniec sa však zrejme uspokojil len s používaním ďalšieho, pôvodného pomenovania Kerepakupai Vená. S výškou 979 metrov ide mimochodom o najdlhší neprerušený vodopád.