Panama
Panamský trh bol za posledných 10 rokov stabilný a rástol, aj keď susedné krajiny v regióne stagnovali a zažívali kolaps. V Paname investuje mnoho Severoameričanov a Európanov, no tamojšiu ekonomiku poháňajú najmä vzťahy s Čínou. Ceny nehnuteľností preto budú rásť. Druhou oblasťou, do ktorej sa oplatí vložiť prostriedky, je tamojšia úrodná pôda.
Brazília
Brazília je veľká krajina s rôznymi trhmi s nehnuteľnosťami, niektorými o niečo zaujímavejšími ako ostatné. Portál sa odporúča zamerať na prímorskú oblasť Fortaleza, ktorú turisti mimoriadne vyhľadávajú. Dobré výnosy a slabá mena robia z Brazílie krajinu s dobrým investičným potenciálom.

Dominikánska republika
Dominikánska republika sa teší pokračujúcemu silnému rastu, ako aj zvyšovaniu priamych zahraničných investícií. Všetci obchodníci, ktorí prichádzajú do krajiny z celého sveta, prechádzajú cez metropolu Santo Domingo a všetci niekde potrebujú prebývať. Krajina je čoraz viac atraktívna aj pre turistov, v roku 2017 ich sem prišlo viac ako 6,5 milióna.
Thajsko
Prosperujúce poľnohospodárstvo, silná ekonomika aj narastajúci turizmus – to sú tri silné stránky krajiny, kvôli ktorým je vhodná na investovanie. Bangkok bol podľa jedného prieskumu v roku 2017 najnavštevovanejším mestom na svete, predbehol aj také stálice ako Londýn či Paríž. Nevýhodou je politika, podľa ktorej si môžu cudzinci v Thajsku pozemky len prenajímať. Najlepšie je preto kúpiť si byt.

Portugalsko
Dopyt po nehnuteľnostiach v tejto západoeurópskej krajine kontinuálne od roku 2015 rastie. Niektoré štvrte Lisabonu sú predražené, v iných sa dajú stále nájsť pekné a cenovo dostupné domy či byty, často si vyžadujúce menšiu rekonštrukciu. Perspektívne sú tiež pobrežné regióny Algarve a oblasť okolo Porta.

Francúzsko
Ceny v krajine, najmä v Paríži, sa hýbu smerom nadol aj nahor rovnako ako inde, ale podľa portálu Liveandinvestoverseas je kúpa nehnuteľnosti v tejto metropole z dlhodobého hľadiska jednou z najbezpečnejších.

Mexiko
Portál radí nenechať sa odradiť obavami z drogových kartelov a násilností pri vzájomnom vybavovaní si účtov. Mexiko zostáva najobúbenejšou destináciou Kanaďanov a Američanov čo sa týka cestovného ruchu aj miesta na strávenie dôchodku. Miestna ekonomika rastie, keďže stredná trieda krajiny sa naďalej rozširuje. Najlepšie je investovať do nehnuteľnosti na prenájom, špeciálne v letovisku Puerto Vallarta na pobreží Tichého oceánu a v meste Playa del Carmen na Riviére Maya.
Belize
Táto krajina sa skloňovala aj na Slovensku, aj keď v trocha inom kontexte. Tento zatiaľ ešte stále podceňovaný karibský ostrov je ďalšou dobrou voľbou pre investíciu do nehnuteľnosti na prenájom. Cestovný ruch tu totiž kontinuálne rastie a predpovede hovoria, že aj dlhodobejšie bude.
Turecko
Pokus o prevrat v roku 2016 zamával s trhom, no medzitým sa ceny nehnuteľností opäť zvýšili. Vlani bol Istanbul opäť 11. najnavštevovanejším mestom sveta – za Parížom, Londýnom, New Yorkom a Hongkongom, avšak pred Berlínom, Barcelonou, Rímom či Los Angeles. V Turecku sa určite oplatí investovať do domu či bytu a následne nehnuteľnosť ponúknuť na prenájom dovolenkárom, študentom, obchodným cestujúcim.

Turks a Caicos
Zámorské územie Spojeného kráľovstva pozostávajúce z dvoch skupín ostrovov v karibskej oblasti nájdete juhovýchodne od Bahamských ostrovov. Tento tropický raj s bielym pieskom je luxusným letoviskom a výnosy z prenájmu dovolenkových sídel sú tu podľa analytikov celkom zaujímavé.
Zdroj: Liveandinvestoverseas.com