Mjanmarsko obnoví medzinárodné lety v polovici apríla. Dva roky bolo uzatvorené

Mjanmarská armáda v sobotu oznámila, že od 17. apríla obnoví medzinárodné lety, čím ruší dva roky platný zákaz vstupu zahraničných turistov do krajiny. Informovala o tom agentúra AFP.

21.03.2022 13:00
debata
NEPOUZ, Blogerka Marika, Zanzibar Čítajte viac Mama blogerka: S deťmi okolo sveta? Dobre naplánovaná exotika vyjde rovnako ako rezort all inclusive

Mjanmarsko uzavrelo svoje hranice pre turistov na začiatku pandémie nového koronavírusu v roku 2020 v snahe zabrániť šíreniu infekcie.

Ako poznamenala AFP, táto ázijská krajina sa dostala do ešte hlbšej izolácie po minuloročnom vojenskom prevrate, ktorý viedol k masovým protestom a krvavým zásahom tamojšej junty proti disentu, čo spôsobilo úpadok miestnej ekonomiky vrátane cestovného ruchu.

Mjanmarský úrad pre prevenciu, kontrolu a liečbu ochorenia COVID-19 uviedol, že lety obnovuje na základe klesajúceho počtu nakazených „s cieľom pomôcť odvetviu cestovného ruchu“.

Podľa ministerstva zdravotníctva budú zahraniční návštevníci po príchode musieť stráviť týždeň v karanténe, počas ktorej absolvujú dva PCR testy, a musia byť plne zaočkovaní.

Mjanmarsko, kolotoč, zábavný park, svetlá, lunapark, Mandalay Čítajte viac KVÍZ: Poznáte pôvodné názvy krajín a miest?
debata chyba
Viac na túto tému: #Mjanmarsko