Na Hrebienku k ľadovému dómu pribudne čínsky múr

Na Hrebienku už čoskoro pribudne čínsky múr, ktorý bude priechodný, vytvorený zo snehu a privedie návštevníkov k najväčšej atrakcii tejto zimy, k Tatranskému ľadovému dómu.

15.01.2014 06:00
Tatranský ľadový dóm Foto: ,
Interiér Tatranského ľadového dómu počas posledných úprav pred svadobným obradom.
debata

„Dóm práve od dnešného dňa jeho autor František Bálek dopĺňa o nové ľadové sochy, aby už od 31. januára bol hlavnou atrakciou neoficiálnych majstrovstiev sveta v tesaní ľadových sôch Tatry IceMaster na Hrebienku,“ informovala výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Tatranský čínsky múr bude 60 metrov dlhý, tri metre vysoký a jeden a pol metra široký. „Pôvodne bol názov čínsky múr len pracovný, ale časom sa tak udomácnil, že už náš múr inak ako čínsky ani nenazveme,“ povedal s úsmevom na margo tatranského múru jeden z tvorcov myšlienky Martin Šabľa.

Autorom ľadového chrámu je plzenský sochár... Foto: SITA, Radoslav Maaš
VYSOKÉ TATRY: Tatranský ¾adový dóm Autorom ľadového chrámu je plzenský sochár František Bálek.

Tatranci i autori Tatranského dómu sa zároveň tešia z dlho očakávaného ochladenia. „Zároveň nás teší, že autor Tatranského dómu František Bálek bude oddnes až do štvrtka (16.1.) opäť ľadu vdychovať život. Radi by sme totiž prilákali do dómu na ďalšiu návštevu aj tých, ktorí už u nás boli. Počas týchto dní bude ľadový chrám pre verejnosť uzatvorený,“ dodala Maťašovská s tým, že tohtoročné majstrovstvá v tesaní ľadových sôch Tatry IceMaster okrem sochárov z Európy privíta aj japonských a ruských majstrov ľadu.

Do Tatranského ľadového dómu pribudnú ďalšie... Foto: SITA, Radoslav Maaš
VYSOKÉ TATRY: Tatranský ¾adový dóm Do Tatranského ľadového dómu pribudnú ďalšie sochy.

Minulý rok navštívilo podujatie Tatry IceMaster takmer 21.000 ľudí, a to bol podľa Maťašovskej pre organizátorov obrovský záväzok, aby nič nepodcenili a opäť prilákali na Hrebienok davy. Tatranský ľadový dóm bude súčasťou podujatia Tatry IceMaster a za necelý mesiac jeho existencie sa stal najnavštevovanejším miestom vo Vysokých Tatrách. „Počasie sa, zdá sa, umúdrilo a bude pri stavbe čínskeho snehového múru a upravovaní Tatranského ľadového dómu spolupracovať,“ uzavrela výkonná riaditeľka OOCR.

Chrám z ľadu láka mnohých turistov. Foto: SITA, Radoslav Maaš
VYSOKÉ TATRY: Tatranský ¾adový dóm Chrám z ľadu láka mnohých turistov.
debata chyba
Viac na túto tému: #zima #Tatranský ľadový dóm #Hrebienok #Tatranský čínsky múr
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy