Za snehom do rakúskeho Semmeringu či Hochkaru

V dolnorakúskom regióne Mostviertel je momentálne najviac snehu v stredisku Hochkar a za Viedenské Alpy vedie v kvalite snehu Semmering. Vo všetkých deviatich strediskách sa možno spoľahnúť na kvalitu a prvotriednu lyžovačku. Zimné Dolné Rakúsko ponúka množstvo skvelých zážitkov a medzi nezabudnuteľné patrí nočné lyžovanie na Semmeringu či nočná lyžiarska oslava pre deti v stredisku St. Corona.

, 06.02.2014 06:00
rakusko hlavna lyze Foto:
Lyžovačka v regióne Mostviertel ulahodí aktívnym športovcom aj rodinám s deťmi.
debata (1)

Vyberie si každý lyžiar

Zimné Dolné Rakúsko ponúka lyžiarom množstvo... Foto: Dolné Rakúsko
rakusko mapa Zimné Dolné Rakúsko ponúka lyžiarom množstvo skvelých zážitkov.

Regióny Mostviertel a Viedenské Alpy spolu ponúkajú 9 lyžiarskych stredísk. Vďaka ich rôznorodosti si dokonalú zimnú dovolenku môže vybrať úplne každý. Pre začiatočníkov sú k dispozícii výborné lyžiarske kurzy a pre deti lyžiarske škôlky. Aktívni lyžiari si užijú dokonale rýchlu jazdu a nezabúda sa ani na snowboardistov.

Skvelú lyžovačku zaručujú najmä výborné snehové podmienky. V dolinách je v období medzi januárom a februárom 2014 v priemere 25 cm snehu, na horách hlásia v priemere 50 cm. Aktuálny snehový stav dolnorakúskych lyžiarskych stredísk a počet otvorených vlekov si môžete pozrieť na stránke: www.bergfex.at/…schneewerte/

Mostviertel pre rodiny aj bežkárov

Lyžiari vnímajú Mostviertelské Alpy predovšetkým ako skvelú príležitosť pre dovolenku s rodinou alebo priateľmi. Strediská Hochkar, Lackenhof, Mitterbach a Annaberg totiž v rámci svojich areálov ponúkajú najdlhšiu zjazdovku pre rodiny, spravujú rôzne parky pre najmenších i freestylerov. Deti sa vďaka atrakciám ľahko naučia lyžovať a mladí freestyleri a snowboardisti sa môžu vyblázniť v snehových parkoch na bubnoch a špeciálne upravených zjazdovkách.

Na svoje si prídu aj bežkári a turisti, ktorým Mostviertel ponúka širokú sieť bežkárskych tratí a turistických chodníkov. Môžete však využiť aj pohodlie voza ťahaného koňmi alebo sa brodiť snehom v tradičných snežniciach. Okrem podmienok pre tradičnú rodinnú dovolenku tu nájdete aj najstrmší vrch Dolného Rakúska i novú rýchlostnú a skicrossovú trať.

V najbližšom období sa bude v regióne Mostviertel konať niekoľko zaujímavých podujatí. Skvelým tipom však je akcia pre pre rodiny s deťmi, ktorú organizuje lyžiarske stredisko St. Corona. 6. februára od 17:00 hod. sa v areáli „Detský lyžiarsky svet“ (Unterberg) chystá veľká nočná party na snehu s hudbou, svetelnými efektami, zábavou, lyžovačkou, bobovou dráhou a detským vlekom a to všetko úplne zadarmo.

Ceny denných skipasov v regióne Mostviertel sa pre dospelých pohybujú v rozmedzí od 31 do 36 € a pre deti od 15,50 do 18 €.

Viedenské Alpy lákajú na nočné lyžovanie

St. Corona, Semmering, Mönichkirchen, Puchberg a Reichenau sú veľmi obľúbenými lyžiarskymi strediskami v regióne Viedenských Álp. Široká ponuka začiatočníckych svahov, profesionálnych čiernych zjazdoviek i moderných vlekov spolu s výbornými snehovými podmienkami vytvárajú tie najlepšie predpoklady pre zaručene dobrú lyžovačku. Vďaka veľkým investíciám do modernizácie jednotlivých stredísk si môžete vybrať presne to, čo máte radi. Romantiku horskej chaty a menej navštevovaného svahu alebo luxus moderného ubytovania s prvotriedne upravenou zjazdovkou a vyhrievaným vlekom.

V súčasnosti je veľmi obľúbenou atrakciou najmä nočné lyžovanie, ktoré láka čoraz viac návštevníkov Zau[:ber:]g Semmeringu. Hlavnými dôvodmi sú efektne osvetlený svah, pohľad na nočnú hviezdnu oblohu a výborná atmosféra počas celého večera. V priebehu piatka a soboty sa nočné lyžovanie koná od 18:00 do 22:00 hod. a počas ostatných dní si môžete večerné lyžovanie vyskúšať od 18:00 do 21:00 hod.

Na Semmeringu sa čoraz obľúbenejším stáva nočné... Foto: Dolné Rakúsko
N�O�E� �W�I�0�3� �0�6��� Na Semmeringu sa čoraz obľúbenejším stáva nočné lyžovanie. 

Ak by ste si chceli pozrieť ako zjazdia nočný svah skutoční profesionáli, navštívte v sobotu 22. februára športové podujatie Race the Night 2014, ktorým vrcholí súťažné lyžiarske odbobie Svetového pohára na Semmeringu. Viac informácií na stránke: www.sportlicher.at/…-rennen.html

Ceny denných skipasov v regióne Viedenských Álp pre dospelých sa pohybujú v rozmedzí od 21 do 35 €, a pre deti od 12 do 18 €. V prípade kombinovaného skipasu je cena o približne 3 € vyššia. Cena nočného lyžovania: Dospelý za 30€/31 €; Detský za 15,50€/16,50 €.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Rakúsko #sneh #lyžovačka #Viedenské Alpy #Hochkar #Semmering #Mostviertel #St. Corona