Marco Polo zmenil Vysoké Tatry na Mongolsko

Vo Vysokých Tatrách, kde americkí filmári nakrúcajú druhú sériu historického televízneho seriálu Marco Polo (2014), to v týchto dňoch vyzerá ako v Ázii. „Dej seriálu sa odohráva v Mongolsku a preto v Tatrách musí všetko vyzerať ako v Mongolsku,“ povedal jeden z kameramanov, Francúz David Foquin.

05.09.2015 14:30
Vysoké Tatry, Lomnické sedlo, turistika, Foto: ,
Výhľad z Veľkej Lomnickej veže, Vysoké Tatry.
debata

Podľa jeho slov však filmári prostredie veľmi dotvárať nemuseli, pretože oblasť Tatier istým spôsobom pripomína pásmo ihličnatých lesov sibírskej tajgy, do ktorej na severe zasahuje územie Mongolska.

„Snažili sme sa ponechať scenériu tak, ako vyzerá, no niekedy sa stáva, že prostredie trošku dotvoríme, aby to vyzeralo ako v Mongolsku. Do záberov sa do pozadia napríklad pridávajú vrchy,“ uviedol ďalší kameraman Steve de Rocco.

Ako povedal, nakrúcanie je na Slovensku jednoduchšie. Prvú sériu Marca Pola nakrúcali napríklad aj v Kazachstane, čo bolo podľa kameramanov náročnejšie, problémy mali najmä s logistikou. „Strávili sme veľa času cestovaním, presúvaním sa. Tu je to jednoduchšie, všetko je blízko,“ dodal Foquin.

V niektorých scénach z Tatier sa tiež objavia vlky, s ktorými nakrúcali už aj v Maďarsku. „Pravdepodobne ich použijeme na ukončenie scén, ktoré sme točili v Maďarsku. Ľudí však určite neohrozia, všetko je pod kontrolou a areál, kde pracujeme, je uzavretý,“ vysvetlil Rocco. Okrem vlkov majú tvorcovia v týchto dňoch v Tatrách aj kone a ťavy.

Kameramanov prekvapili vysoké teploty v horskom prostredí, no pozitívne hodnotia spoluprácu so Slovákmi. „Počas nakrúcania som ich stretol len zopár, ale myslím si, že sú veľmi milí a vo všetkom veľmi profesionáli,“ doplnil de Rocco. Tvorcovia by mali ďalej nakrúcať aj v Slovenskom raji a v Súľove v okrese Bytča.

Na produkcii a réžii televízneho projektu spolupracuje napríklad Sean Cameron Guest, ktorý sa podieľal na viacerých známych hollywoodskych snímkach, v ktorých si zahrali napríklad Pierce Brosnan, Nicolas Cage, Bruce Willis alebo Catherine Zeta-Jones. V hlavných úlohách série Marco Polo účinkujú Lorenzo Richelmy, Benedict Wong, Tom Wu či Zhu Zhu. Režisérmi druhej sezóny sú aj Alik Sakharov, Dan Minahan alebo Jon Amiel.

debata chyba
Viac na túto tému: #Tatry #filmári
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy