Belské skaly v Malej Fatre dostali nové vyhliadky aj mostík cez potok

V raji populárnom medzi horolezcami a skalolezcami – Belských skalách - pribudli mostík cez potok v Belskej doline, tri vyhliadky na vrchole skál a reťaze na priechodnosť terénom k vyhliadkam.

19.10.2015 14:30
turisti, Malá Fatra, chodník, mostík, drevený... Foto:
Belské skaly v Malej Fatre dostupnejšie aj bežným turistom.
debata

„V tejto etape sme v letných mesiacoch vyčistili aj chodníky vedúce ku skalám a vyhliadkam, pretože boli značne zarastené. Na jar budeme pokračovať úpravami chodníka, smerovými tabuľami a turistickým značením tak, aby to bolo pripravené na letnú turistickú sezónu“, informuje riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Malá Fatra Peter Šimčák.

Malá Fatra je prístupná turistike v každom ročnom období a Belské skaly môžu pohodlnejšie navštíviť už aj bežní turisti a návštevníci Žiliny a okolia. „Aktivita vzišla z toho, že skaly využívali prevažne horolezci na lezenie po skalách. Prístup k nim bol však problematický – chýbalo premostenie, a tak sme sa rozhodli túto lokalitu sprístupniť aj bežným turistom a vytvoriť tak ďalší produkt, ktorý priláka viac návštevníkov do tejto oblasti,“ dodáva iniciátor aktivity a správca campingu Belá Cyril Matejov.

Projekt vo výške takmer 6 tisíc eur financovala OOCR Malá Fatra. Belské skaly nájdete po ľavej strane pri vstupe do Belskej doliny. Sú rozčlenené do štyroch sektorov. Medzi najvyhľadávanejšie lokality patria Volanie divočiny, Kút objaviteľov, či Strieborné platne.

debata chyba
Viac na túto tému: #malá fatra #skaly #chodníky