Liptáci a Horehronci otvorili zimnú sezónu pod Chopkom

03.12.2016 14:24
lyžovanie, prázdniny, vysoké tatry, sneh,...
Ilustračné foto. Autor: ,

Liptáci a Horehronci v piatok spolu v Demänovskej doline otvorili zimnú lyžiarsku sezónu pod Chopkom. Najväčšou novinkou pre lyžiarov bude nová 15-miestna kabínková lanovka na južnej strane strediska. Náklady na výstavbu sa vyšplhali na 11,6 milióna.

Lyžiari budú na novú lanovku nastupovať na Krupovej a vyvezie ich na Kosodrevinu, priblížila Zuzana Fabianová, hovorkyňa spoločnosti Tatry mountain resorts, ktorá prevádzkuje stredisko. Na Chopok sa tak dostanú dvoma za sebou nadväzujúcimi 15-miestnymi lanovkami.

Prepravná kapacita 1,2 km dlhej novej lanovky je 2 800 osôb za hodinu. Údolná stanica lanovky je v nadmorskej výške 1 084 metrov a vrcholová v 1 488 metrov nad morom. V prevádzke bude od druhej polovice decembra.

Dopravu lyžiarov do Jasnej a na Malinô Brdo pri Ružomberku budú aj tento rok zabezpečovať Ski busy na piatich linkách. Spájať budú strediská s mestami Ružomberok, Liptovský Mikuláš a obcami Liptovský Ján, Liptovský Trnovec, Lúčky a Bešeňová.

Prepojenie zabezpečia autobusy aj s dvoma aquaparkami na Liptove. „Kapacitu spojov pre tohtoročnú sezónu sme navýšili o 25 percent,“ doplnila Katarína Šarafínová, manažérka pre komunikáciu a PR Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV.

Každú stredu od 4. januára do 12. marca bude večer premávať aj City bus z Jasnej do centra Liptovského Mikuláša. Dôvodom zavedenia linky je snaha o pritiahnutie turistov po lyžovačke z Demänovskej doliny aj do centra mesta, kde podľa Šarafínovej chce OOCR spolu s miestnymi podnikateľmi pripravovať pravidelne atraktívne podujatia.

Pre tohtoročnú sezónu pripravili novinky aj v srdci strediska. „Doteraz mu chýbalo centrum s pešou zónou a obchodmi, na ktoré sú dovolenkári vo svete zvyknutí. Touto zimnou sezónou teda vstupujeme aj do prvej etapy projektu realitného centra Jasná a pred klubom Happy End vzniká námestíčko s názvom World Cup Plaza. Práve v týchto miestach sa počas minuloročného svetového pohára v lyžovaní žien žrebovali štartovné čísla slalomu,“ dodal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej. Dominantou námestia bude replika víťaznej trofeje, ktorú pre víťazky svetového pohára pred rokom vytvoril umelecký kováč Vladimír Eperješi.

#lyžiarska sezóna #Chopok
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku