Drevený betlehem v Liptovskom Jáne môžete navštíviť do Troch kráľov

10.12.2016 14:00

Turisti a dovolenkári budú môcť v Liptovskom Jáne vedľa koliby Strachanovka obdivovať až do Troch kráľov drevený betlehem. Sedem sôch v životnej veľkosti, ktorým dominuje Mária s Ježiškom, pripomína odkaz Vianoc. Atmosféru dotvára aj vianočná hudba.

Sochy vyrezával majster rezbár Adam Bakoš a jeho tím počas podujatia Drevené kráľovstvo v septembri tohto roku.

„Dlho sme zvažovali, čo bude predmetom posledného stretnutia rezbárov na podujatí Drevené kráľovstvo. Teraz som nesmierne rád, že to bola sakrálna tematika a môžeme tak návštevníkom Jánskej doliny ponúknuť originálny zážitok vďaka drevenému betlehemu. Verím, že ľudia trošku spomalia, zamyslia sa a vychutnajú si krásny predvianočný a neskôr vianočný čas na Liptove," povedal autor myšlienky Ján Strachan.

V sobotu si v Liptovskom Jáne môžu záujemcovia pozrieť príbeh Vianoc aj naživo vďaka vystúpeniu divadelníkov.

„Po divadle nám zaspievajú Čriepky – ženská spevácka skupina z Liptova a na ľudovú nôtu zahrajú Hravé struny,“ uzavrel starosta obce Liptovský Ján Juraj Filo. Program si vychutnajú návštevníci bezplatne vďaka podujatiu Advent v kúrii, ktoré organizuje obec.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Vianoce #Betlehem #Liptov
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku