Cyklistická charitatívna akcia Od Tatier k Dunaju sa začne v pondelok

20.05.2017 15:00
Rakúsko, bicykel, cyklista, hory, kopce, Alpy
Ilustračné foto. Autor: ,

Cyklistická charitatívna akcia Od Tatier k Dunaju v prospech pacientov s chorobou skleróza multiplex sa začne v pondelok prvou etapou z Liptovskej Kokavy do Lúčok. Podujatie so šiestimi etapami sa končí symbolicky 27. mája v Bratislave v Slovenský národný deň sklerózy multiplex. Nad projektom prevzal záštitu minister zdravotníctva Tomáš Drucker.

„Nebudú na ňom chýbať ani známe tváre, ktoré sa do pretekov priamo zapoja. Takáto osveta je veľmi vhodnou možnosťou ako verejnosť oboznámiť s týmto problémom. Je to totiž ochorenie bez logiky a s nepredvídateľnými príznakmi, priebehom, aktivitou a tiež reakciou na liečbu,“ informovala dnes médiá manažérka pre komunikáciu a PR Oblastnej organizácie cestovného ruchu Region Liptov Katarína Šarafínová.

„Šport a pravidelný pohyb je pri ochorení sklerózy multiplex veľmi potrebný. Preto je dôležité informovať čo najširšiu verejnosť o ochorení, aby poznali možnosti stabilizácie progresie. Bicyklovanie je obľúbený a medzi ľuďmi rozšírený šport, preto je vhodný ako prostriedok na získanie podpory širokej verejnosti v boji proti ochoreniu,“ prezradila Jaroslava Valčeková zo Združenia sclerosis multiplex Nádej, ktoré podujatie organizuje.

Prvá etapa začína v pondelok 22. mája o 10:00 v Liptovskej Kokave a bude merať 48 kilometrov s cieľom v Kúpeľoch Lúčky. Tam si účastníci oddýchnu, aby ďalší deň pokračovali rovnako dlhou etapou do Terchovej.

Projekt zo známych osobností podporia svojou účasťou napríklad exminister zdravotníctva Richard Raši, cyklista Peter Velits, Ivan Tuli Vojtek, Katka Ščevlíková, či Juraj Šoko Tabaček.

#skleróza multiplex #Liptov #cyklistika
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk