Lyžiarom v Tatrách počasie praje, pribúdajú aj atrakcie pre turistov

20.02.2018 13:00

Lyžiarom vo Vysokých Tatrách počasie v týchto dňoch praje, postupne tam pribúdajú aj atrakcie pre turistov. Skalnaté pleso zdobia napríklad aj tento rok obrovskí snehuliaci.

„Ide o rodinku štyroch snehuliakov, ktorí sú štyri metre vysokí a oproti minulým rokom o niečo širší. Snehu sme mali dostatok, postaviť sa ich podarilo za dva dni,“ uviedla hovorkyňa prevádzkovateľa lyžiarskych stredísk v Tatrách Zuzana Fabianová.

Autormi gigantických snehuliakov pod Lomnickým štítom sú Tomáš Bosambo a Marián Maršálek, pozrieť si ich môžu návštevníci strediska, ktorí zavítajú k výstupnej stanici 15-miestnej kabínkovej lanovky na Skalnatom plese.

Ďalších návštevníkov do Vysokých Tatier láka aj lyžovačka, ktorá je v strediskách na Štrbskom Plese, v Starom Smokovci a v Tatranskej Lomnici v týchto dňoch v plnom prúde.

„Praje nám aj slnečné počasie a v noci výborne mrzne, lyžiari tak majú k dispozícii 24 km zjazdoviek vo Vysokých Tatrách,“ informovala Fabianová. V Tatranskej Lomnici je od 65 do 155 cm snehu, v Starom Smokovci 50 cm a na Štrbskom Plese 80 cm, pričom podmienky sú všade veľmi dobré.

Naďalej je otvorená aj sánkarská dráha z Hrebienka do Starého Smokovca s dĺžkou 2,5 kilometra. Predaj lístkov na dennú sánkovačku a denná požičovňa saní je otvorená každý deň od 8:30 do 16:00. Nočné sánkovanie je v prípade vhodných podmienok v prevádzke každý utorok, piatok a sobotu od 19:00 do 21:00.

Okrem sánkovačky čaká na návštevníkov na Hrebienku aj Tatranský ľadový dóm v štýle katalánskej katedrály Sagrada Familia zo 190 ton ľadu a Tatranská galéria ľadových majstrov. Pod svojou kupolou ukrýva ľadové sochy, ktoré vytvorili umelci z desiatich krajín počas podujatia Tatry Ice Master v polovici januára.

Neďaleko, pri Rainerovej chate, si turisti môžu pozrieť aj sochu 3,5 metra vysokého sediaceho nosiča zo snehu, ktorého autorom je chatár Peter Petras, a rovnako aj vznikajúcu veľkonočnú kraslicu. Novinkou je tiež šmýkacia dráha s domčekom pre deti v okolí chaty.

#Vysoké Tatry #snehuliak #sneh #Skalnaté pleso
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk