V Slovenskom raji bude premávať turistický letný minibus

27.06.2018 16:30
Slovenský raj
Slovenský raj Autor:

Od 1. júla spojí obľúbené turistické centrá na severe i juhu Slovenského raja turistický letný minibus. Okrem toho, že zlepší dostupnosť parku pre turistov, cestujúci sa budú môcť po prvý raz autobusom previezť centrálnou časťou národného parku.

Premávať bude po zrekonštruovanej Kopaneckej ceste, ktorú odovzdali do užívania v polovici júna.

Nový autobusový spoj doplní bežné spoje a takisto autobus premávajúci počas letných víkendov a sviatkov do 31. augusta.

Ako informoval Martin Pižem, marketingový manažér Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Slovenský raj & Spiš, účelom oboch spojov je umožniť návštevníkom pohodlne sa prepravovať v území Slovenského raja bez auta a odľahčiť často preplnené parkoviská v turistických strediskách.

Letný minibus ako pilotný projekt pre leto 2018 vzišiel zo spolupráce OOCR Slovenský raj & Spiš (OOCR), Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus, verejného dopravcu eurobus, a. s. a Banskobystrického samosprávneho kra­ja.

Premávať bude na trase Spišská Nová Ves cez obec Smižany, turistické centrum Čingov, obce Spišské Tomášovce, Spišský Štvrtok a Hrabušice s turistickými strediskami Podlesok a Píla a po spomínanej ceste 3. triedy cez sedlo Kopanec až do Dobšinskej ľadovej jaskyne, Stratenej a Dediniek a späť.

Spolupráca s Banskobystrickým samosprávnym krajom navyše priniesla rozšírenie tohto spoja aj o jazdy z Dediniek do obce Telgárt pod Kráľovou hoľou a späť.

Trasa minibusu povedie v tesnej blízkosti viacerých národných prírodných rezervácií s najvyšším stupňom ochrany prírody, či okolo Kopaneckých lúk, ktoré patria počtom druhov vyšších rastlín k najbohatším v Európe.

Držitelia turistickej karty Slovenský raj & Spiš budú mať možnosť na základe karty prepravovať sa letným minibusom zadarmo.

Ako uviedla výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková, držitelia karty získavajú aj ďalšie benefity, napríklad zľavu na vstupenky do Spišského hradu či ZOO.

Turistickú kartu Slovenský raj & Spiš bezplatne získavajú všetci hostia ubytovaní u partnerských ubytovateľov aspoň na dve noci.

Projekt letný minibus je financovaný s podporou Krajskej organizácie cestovného ruchu Košice Región Turizmus.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Slovenský raj
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku