Prvú lyžovačku vo Vysokých Tatrách si lyžiari užijú na Štrbskom Plese

V piatok štartuje vo Vysokých Tatrách prvá lyžovačka, a to na Štrbskom Plese. V prevádzke sú tri zjazdovky - Interski, Turistická i Junior.

07.12.2018 11:06
debata

Snehové podmienky na zjazdovkách sú veľmi dobré, vrstva snehu je 45 centimetrov, čo znamená, že lyžovačka by mala byť naozaj dobrá. Na zasnežovaní zjazdovky Esíčko sa stále intenzívne pracuje.

Ako informoval vedúci horského strediska Štrbské pleso Peter Tomko, už deň po otvorení strediska, v sobotu 8. decembra, si na svahu zmerajú sily najlepší slovenskí tenisti v zábavnej disciplíne „paralelného lyžiarsko-tenisového zjazdu“.

Svoju účasť už potvrdili Miloslav Mečíř, Marián Vajda, Karol Beck, ale aj české hviezdy – Leoš Friedl a Václav Roubíček.

„V tomto termíne budú v Tatrách aj Lacko, Gomboš, Schmiedlová a Kužmová – veríme, že v sobotu prídu svojich kolegov povzbudiť na svah,“ doplnil Branislav Stankovič, organizátor podujatí ATP Challenger tour Poprad-Tatry.

O týždeň neskôr v sobotu 15. decembra je pripravené otvorenie lyžiarskej sezóny v stredisku v Tatranskej Lomnici.

„Návštevníkov strediska prenesieme do obdobia 30. – 40. rokov 20. storočia. V stredisku Tatranská Lomnica budú návštevníkom k dispozícií ‚osobní poddaní‘, ktorí im s úsmevom pomôžu s prenosom lyžiarskej výbavy, oprášia ich od snehu, pomôžu s navoskovaním lyží či s naleštením lyžiarok. Návštevníkov dokonca zahrejú čajom, či dekou, vyprevadia na lanovku, či von z nej,“ priblížil podujatie manažér obchodu a marketingu pre Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

„Samozrejmosťou bude aj kráľovská starostlivosť počas cesty lanovkou, kedy ‚služobníctvo‘ pripraví jedinečnú atmosféru v podobe rozdávania slnečných okuliarov, aktuálnych novín, alebo pre tých viac bojazlivých aj pohárik na spríjemnenie cesty,“ dodáva Brodanský.

programu a slávnostné spustenie lanovky sú naplánované od 8:20. Na svoje si prídu aj zberatelia. V predaji bude špeciálna bankovka s nulovou hodnotou a motívom Lomnického štítu.

„V predaji bude počas celého dňa na Skalnatom Plese. V rámci predaja bankovky s nulovou hodnotou bude počas celého dňa pripravený program 75 Tajomstiev lanovky na Skalnatom Plese,“ uzavrel Brodanský.

debata chyba
Viac na túto tému: #Štrbské pleso #sneh #lyžovanie #lyžovačka