V stredisku Veľká Rača otvorili lyžiarsku sezónu

Lyžovačku na 14 kilometroch zjazdoviek rôznej náročnosti v troch prepojených dolinách Dedovka, Marguška a Laliky ponúka lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, v ktorom v sobotu otvorili lyžiarsku sezónu 2018/2019.

16.12.2018 10:00
debata

V stredisku premávajú dve štvorsedačkové lanové dráhy v Dedovke a Marguške, a šesťsedačková lanová dráha kombinovaná s osemmiestnou kabínou v časti Laliky.

Pre milovníkov adrenalínu a zábavy funguje v stredisku počas celej zimnej a letnej sezóny najdlhšia bobová dráha v strednej Európe. Lyžiari si môžu vyskúšať aj jazdu ratrakom priamo počas úpravy zjazdových tratí.

V ponuke je tiež večerná lyžovačka na viac ako dvoch kilometroch osvetlených zjazdoviek v časti Dedovka. Sú to najdlhšie slovenské zjazdovky na večerné lyžovanie.

Novinkou je otvorenie novej lyžiarskej škôlky Snehové kráľovstvo. Pre najmenších lyžiarov v nej pribudol detský dopravný pás a máme tam dva detské vleky. Z ďalších noviniek je to doplnený systém zasnežovania vo všetkých troch dolinách či takzvaný Rača pass, ktorý umožní čerpať rôzne výhody počas celej zimnej sezóny.

Lyžiarsku sezónu otvorili za zvuku tradičného kysuckého nástroja trombitu. Okrem lyžovačky tu pre návštevníkov pripravili špeciálny program, o ktorý sa postarali miestne folklórne súbory Kysučan, Kelčovan, folklórna skupina Dedovanka či skupina The Bonx.

Vianočnú atmosféru si návštevníci môžu vychutnať na vianočných trhoch. Nechýbajú na nich tradičné domáce špeciality či naša novinka – račianska čučoriedkovica.

debata chyba
Viac na túto tému: #lyžovanie #Veľká Rača #Oščadnica