Snežné psy v Tatranskej Lomnici budú v tomto roku aj s polárnikom Amundsenom

Vysoké Tatry budú počas najbližšieho víkendu patriť Snežným psom. Jubilejný desiaty ročník rodinného podujatia sa uskutoční 9. a 10. februára priamo pod Lomnickým štítom.

07.02.2019 11:30
debata

Zasnežené hory a desiatky psíkov vytvoria pri medzistanici Štart na svahu Čučoriedky západ v stredisku Tatranská Lomnica jedinečnú atmosféru polárnych expedícií, uviedol Marián Galajda z Tatry Mountain Resorts (TMR).

Skutočné dobrodružstvo podľa neho zažijú deti počas oboch dní v expedičnej hre Od pólu k pólu, ktorá bude prebiehať na 12 stanovištiach. Zážitky detí v špeciálnej hre založenej na dobrodružstve objavovania ešte viac umocní živá socha svetoznámeho polárnika Roalda Amundsena.

Deti budú plniť rôzne úlohy, budú si môcť vyskúšať jazdu na ozajstnom psom záprahu, uvidia v akcii lavínové psíky záchranárov Horskej záchrannej služby, ktoré predvedú, ako dokážu zachraňovať ľudí spod lavíny.

Pripravený je aj bohatý sprievodný kultúrny program tak, aby každý, kto nás navštívi, odchádzal s jedinečnými zážitkami, uviedol manažér obchodu a marketingu strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

O atmosféru na pódiu sa postará hudobná skupina Hevi Dubi Komiks Band, ktorá spieva texty známeho slovenského básnika, prozaika a autora literatúry pre deti Daniela Heviera. Nebudú chýbať vystúpenie tanečnej skupiny Art Dance, dog dancing, učebné metódy a postupy na základnú výchovu psíkov či rôzne hry a súťaže o skvelé ceny s moderátorom podujatia Lacom Cmorejom.

Špeciálny bonus je pripravený pre všetky deti, ktoré si so sebou do Tatier prinesú svojho plyšového psíka. Počas podujatia je pre peších turistov pripravená aj špeciálna cena lístkov na lanovku z Tatranskej Lomnice na stanicu Štart, ktoré je možné zakúpiť si aj online. Pestrý a zábavný víkendový program pre celú rodinu sa začína oba dni vždy o desiatej hodine, uzavrel Galajda.

debata chyba
Viac na túto tému: #sneh #Tatranská Lomnica #psi