Tatranci predstavili novinky na zimnú sezónu, čakajú už len na sneh

Tatranci predstavili novinky na zimnú sezónu, čakajú už len na vhodné snehové podmienky. Výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková uviedla, že oficiálne otvorenie sezóny presunuli na budúci týždeň 7. decembra.

28.11.2019 17:00
debata

Vo štvrtok na tlačovej konferencii okrem iného prezentovala posilnenie trás skibusov. Skibusy budú tento rok jazdiť o 7000 kilometrov viac, v rámci plánovania najvyťaženejších dní v sezóne budú aj nové zastávky na Štrbskom Plese a zvýši sa frekvencia premávky skibusov.

V Tatranskej Lomnici sme pripravili posilnenie dopravy skibusmi a nové zberné parkovisko pre jednodňových návštevníkov na vybrané dni počas zimy, objasnila Blašková s tým, že odštartovali aj kampaň zameranú na podporu využívania liniek skibusov aj z podhoria a Popradu.

Pribudli tiež bežkárske trasy, z pôvodných 29 kilometrov to túto sezónu bude 38 kilometrov. Okrem lomnického Kolbiska budú upravované trasy prepájajúce Tatranskú Lomnicu so Starou Lesnou a Veľkou Lomnicou, či na farskej lúke v Dolnom Smokovci pre klasický aj korčuliarsky štýl.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na zimnú úpravu športových ihrísk na bezplatné korčuľovanie v Novom Smokovci, Tatranskej Lomnici a Dolnom Smokovci a tento rok pribudne ľadová plocha aj v centre Starého Smokovca, doplnila Blašková.

Združenie cestovného ruchu Vysoké Tatry pripravilo jednoduchú mapu, ktorá zobrazuje celoročne otvorené chodníky, vhodné aj na zimnú turistiku. Spoločne s OOCR ju zahrnuli do nového letáku, ktorý je už teraz k dispozícii v informačných kanceláriách a na webových stránkach.

Čoskoro bude distribuovaný aj do členských ubytovacích zariadení. V Tatrách oprášime aj hokejovú tradíciu. V januári si pripomenieme 95. výročie Majstrovstiev Európy v kanadskom hokeji, ktoré sa konali v Novom Smokovci. Pripravujeme aj tatranský hokejový turnaj, doplnila riaditeľka OOCR.

Najväčšou atrakciou regiónu je aj tento rok Tatranský ľadový dóm na Hrebienku, ktorý sochári postavili v štýle chrámu Notre Dame.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na tradičné podujatia, ako napríklad Tatry Ice Masters, Snežné psy, Majstrovstvá Slovenska v behu na lyžiach na Štrbskom Plese, Veselá Veľká Noc, pripravená je tiež Zimná bežecká séria, či podujatie Štrbské bežky a mnoho ďalších športových a kultúrnych podujatí.

Vo Vysokých Tatrách začínajú Vianoce príchodom Mikuláša do mestského parku v Tatranskej Lomnici, o týždeň v piatok 6. decembra začne 14. ročník seriálu programov Tatranské Vianoce.

V Tatranskej Lomnici sa budú konať trojdňové malé vianočné trhy aj so sprievodným kultúrnym programom. Úplnou novinkou je podujatie Perinbabka v Tatrách v mestskom parku Tatranská Lomnica, doplnila Blašková.

V najväčšom meste pod Tatrami je pripravené adventné mestečko, vianočnú výzdobu rozsvietia v Poprade počas tradičného Mikulášskeho podujatia spojeného s pyromuzikálnym ohňostrojom.

Na Námestí sv. Egídia sa zároveň bude konať aj Tradičný vianočný jarmok. Na Štrbskom Plese pripravili okrem iného aj silvestrovský krst snehovej vločky, dodala Blašková.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vysoké Tatry