Lanovka na Lomnický štít bude premávať s obmedzeným počtom pasažierov

V horských strediskách vo Vysokých Tatrách a v Jasnej cez víkend opäť spustia lanovky. V prevádzke budú lanovky v Tatranskej Lomnici aj lanovky na Chopok z južnej i zo severnej strany.

06.11.2020 16:00
debata

Horské strediská uzavrel prevádzkovateľ pre prijaté protipandemické opatrenia ešte 25. októbra. Informoval o tom hovorca Tatry mountain resorts (TMR) Marián Galajda.

„Lanovky aj hotely sme uzavreli z vlastnej iniciatívy s tým, že sme avizovali opätovné sprístupnenie služieb podľa vývoja situácie, pravdepodobne o dva týždne. Ten čas je tu a zatiaľ aspoň cez víkendy sme pripravení bezpečne obslúžiť návštevníkov, ktorí sa vyberú za relaxom do hôr,“ informoval riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

V sobotu a v nedeľu 7. a 8. novembra už budú k dispozícii aj lanovky v Tatranskej Lomnici vrátane tej na Lomnický štít, ktorá bude premávať s obmedzenou kapacitou na desať osôb.

V Jasnej budú v sobotu a v nedeľu 7. a 8. novembra i počas ostatných novembrových víkendov v prevádzke lanovky na severe Biela Púť – Koliesko – Priehyba – Chopok, na juhu Krupová – Kosodrevina – Chopok.

Na budúci víkend vo Vysokých Tatrách už budú v prevádzke okrem lanoviek v Tatranskej Lomnici a Jasnej aj lanovky v Starom Smokovci (pozemná lanovka na Hrebienok) a na Štrbskom Plese (lanovka Solisko Expres).

Podrobnosti o prevádzke lanoviek budú priebežne aktualizované na jednotlivých strediskových weboch www.jasna.sk a www.vt.sk.

debata chyba
Viac na túto tému: #lanovka #Vysoké Tatry