Stredisko Štrbské Pleso otvorí v sobotu lyžiarsku sezónu

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso vo Vysokých Tatrách otvorí v sobotu 12. decembra prvé zjazdovky. Okrem prípravy kvalitných podmienok na samotnú lyžovačku venovali v Tatrách pozornosť aj nevyhnutným preventívnym opatreniam. Informoval o tom hovorca spoločnosti Tatry mountain resorts (TMR) Marián Galajda,

11.12.2020 14:29
vysoké tatry, štrbské pleso, Foto: ,
Štrbské Pleso. Ilustračné foto
debata

Na Štrbskom Plese začali so zasnežovaním 21. novembra. Následne sa oteplilo, čo skomplikovalo prípravu strediska.

„Dnes je situácia taká, že ak sa nič nezmení a bude to možné, chceme pre lyžiarov v sobotu otvoriť prvé zjazdovky – Interski, Turistickú a Junior. Akonáhle nám to poveternostné podmienky dovolia, chceme v zasnežovaní pokračovať, aby sme mohli otvoriť aj zjazdovky Solisko, Esíčko a Furkotku,“ uviedol riaditeľ strediska Štrbské Pleso Peter Tomko.

„Na zjazdovkách, ktoré by sme chceli otvoriť v sobotu, máme aktuálne 40 cm technického snehu. V prevádzke bude sedačková lanovka Mostíky a lyžiarske vleky na svahu Interski a na zjazdovke Junior. Lanovka Solisko Express bude v prevádzke iba pre peších návštevníkov,“ doplnil manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Zásadná zmena v tomto stredisku je spojená s parkovaním – to bude možné iba na centrálnom parkovisku pri železničnej a autobusovej stanici, odkiaľ budú do strediska v pravidelných intervaloch premávať skibusy.

Ich kapacitu a frekvenciu bude riadiť personál podľa potreby. Okrem skibusu z centrálneho parkoviska do lyžiarskeho areálu budú v zimnej sezóne v prevádzke aj ďalšie, ktoré spoja mestá a obce v podhorí s tatranskými osadami – Poprad so Starým Smokovcom a Tatranskou Lomnicou, Tatranskú Lomnicu s Tatranskými Zrubmi.

V Tatranskej Lomnici sú po technickej údržbe od štvrtka 10. decembra opäť v prevádzke lanovky v Tatranskej Lomnici – na Skalnaté Pleso a Lomnický štít. V stredisku naďalej pokračuje aj príprava zjazdoviek, ktoré by mali byť otvorené hneď, ako to podmienky umožnia.

V prevádzke je už aj pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok, na ktorom je od 20. novembra pre verejnosť sprístupnená najväčšia zimná tatranská atrakcia – Tatranský ľadový dóm.

debata chyba
Viac na túto tému: #Štrbské pleso #lyžiarska sezóna
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy