Pieninskú cestu čaká rekonštrukcia za približne 1,5 milióna eur

Štátne lesy Tatranského národného parku (TANAP) plánujú rekonštrukciu Pieninskej cesty v Prielome Dunajca. Komunikácia, ktorá vedie paralelne s hraničnou riekou Dunajec v Pieninskom národnom parku, je v súčasnosti opotrebovaná a nebezpečná.

18.02.2021 11:00

Celková predpokladaná hodnota rekonštrukcie bola vyčíslená na 1 468 000 eur bez dane z pridanej hodnoty. Uvádza sa to vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie k vyhlásenej súťaži na dodávateľa stavebných prác. Lehota na predkladanie ponúk bola stanovená do 17. marca do 8:00.

Súčasťou projektu budú stavebné úpravy Pieninskej cesty v celkovej dĺžke 7 980 metrov, rovnako aj sanácia 27 oporných múrov a dvoch mostov.

Doplní sa aj mobiliár, v rámci ktorého by malo pribudnúť deväť prístreškov a informačných tabúľ a 22 zrubových lavičiek.

Práce by mali potrvať 17 mesiacov.

Projekt s názvom „Zvýšenie atraktivity poľsko-slovenského pohraničia v Pieninách prostredníctvom modernizácie existujúcej turistickej infraštruktúry“ je financovaný z fondov Európskej únie v rámci programu Interreg Poľsko – Slovensko.

Zamerať sa chce predovšetkým na zlepšenie využitia a zvýšenie bezpečnosti na turisticky atraktívnej vodnej a lesnej ceste v cezhraničnom území Pienin.

Pieninský národný park je jednou z najnavštevo­vanejších lokalít na slovensko-poľskom cezhraničnom území, ročne ho navštívi približne 700-tisíc návštevníkov.

Pieninská cesta je jedným z dvoch chodníkov, na ktorý je povolený vjazd aj pre cyklistov. Pôvodne lesná cesta okolo Dunajca slúži ako turistický chodník pre široké spektrum návštevníkov.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Pieniny