V Malej Fatre sú uzavreté 4 turistické chodníky

V Národnom parku (NP) Malá Fatra sú do 15. júna uzavreté tri turistické chodníky a do 15. augusta je dočasne uzavretý chodník Tiesňavy Boboty - Vrchpodžiar (zelená turistická značka). NP Malá Fatra o tom informoval na sociálnej sieti.

10.06.2021 14:35

Každoročná jarná uzávera do polovice júna sa týka chodníkov Medziholie Veľký Rozsutec Medzirozsutce (červená turistická značka), Obšívanka Malé nocľahy (modrá turistická značka) a Vendovka Malý Kriváň (modrá turistická značka).

„Uzavreté úseky chodníkov na Veľký Rozsutec, do Obšívanky a na Boboty sú súčasťou národných prírodných rezervácií Rozsutec a Tiesňavy. Rezervácie predstavujú v atakovanom území NP ostrovy divočiny a nedotknutej prírody. Dôvodom uzávery úseku modrého chodníka v časti Vendovka Malý Kriváň, ktorý prechádza územím nad hornou hranicou lesa, je ochrana kurovitých vtákov,“ vysvetlili ochranári.

Pripomenuli, že turisti v NP Malá Fatra majú celoročne k dispozícii vyše 150 kilometrov značených turistických chodníkov. „Prosíme návštevníkov o rešpektovanie týchto uzáver. Počas kontrol zisťujeme, že nie každý obmedzenia dodržiava, či už z nedbalosti alebo aj nevedomosti. Z tohto dôvodu sme na našej hlavnej stránke http://npmalafatra.sopsr.sk/ pridali veľké odpočítavanie do konca uzáver,“ dodali ochranári.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #malá fatra