Expozíciu tatranskej prírody si podľa jej vedúcej Janky Černickej v máji a júni, podobne ako pred rokom, pozrelo menej návštevníkov, chýbali školské skupiny.
„Letné mesiace štatistiku už tradične vylepšili. O botanickú záhradu bol záujem najmä zo strany rodín so školopovinnými deťmi, na jeseň si návštevu expozície odložili predovšetkým seniori. Aj napriek tomu, že zatiaľ nedosahujeme čísla spred obdobia pandémie, táto sezóna by sa dala považovať za pomerne úspešnú,“ zhodnotila návštevnosť.
Na ploche 3,2 hektára mohli návštevníci v ôsmich vápencových a žulových alpínach a mokradiach obdivovať viac ako 330 druhov bylín a drevín, a to od rastlinstva podhorských lúk cez lesný podrast až po vegetáciu alpínskeho a subniválneho stupňa.
Novinkou v rámci sezóny boli nové lavice s operadlami, drevená skulptúra mloka v nadživotnej veľkosti pri jednom z jazierok, aj hmyzí domček.
Vybrané druhy kvetov a drevín si mohli návštevníci priamo v botanickej záhrade aj kúpiť. Dokopy sa počas tejto sezóny predalo 2 708 sadeničiek rastlín, 210 sadeníc stromov a 261 kusov semien.
Najväčší záujem bol už tradične plesnivec alpínsky a horec Clusiov. Spomedzi drevín dominovali kosodrevina, limba, borovica a jedľa.