Záhada konečne vyriešená? Vedci možno už naozaj objavili Noemovu archu

Najnovšie objavy archeológov sú veľmi sľubné. 3D skeny odhalili, že objavený útvar podobný lodi, zodpovedá „biblickému“ popisu Noemovej archy.

, 03.10.2021 07:00
debata (26)

Biblickí archeológovia podľa Christian Post tvrdia, že objavili člnkovitý útvar, ktorý by mohol byť pozostatkami slávnej starozákonnej archy, na ktorej sa pred potopou sveta zachránil Noe s rodinou a pár z každého druhu zvierat.

Dôkazy, ako tvrdia, objavili pomocou radaru v skalnatej lokalite, na hore Tendürek, vo východnom Turecku. Útvar má „presnú dĺžku“ ako archa spomínaná v Biblii – asi 150 metrov alebo 300 lakťov, ktorú zhotovil Noe podľa inštrukcií, ktoré dostal od Boha, informoval denník Sun.

Vyvýšenina Durupınar v tvare lodného trupu dostala pomenovanie po tureckom kapitánovi letectva İlhanovi Durupınarovi, ktorý prvý raz identifikoval tento útvar na leteckej snímke v územnom mapovacom projekte pre NATO v roku 1959.

Konzorcium tureckých vedcov a ďalších zainteresovaných teraz plánuje vykonať „doposiaľ najkompletnejší geofyzikálny prieskum a vedeckú štúdiu tohto miesta s využitím čo najväčšieho počtu moderných vedeckých metód“.

Na druhej strane stoja odborníci, ktorí zastávajú názor, že ide len o geologickú anomáliu.

Čo ukážu ďalšie výskumy, sa dozvieme čoskoro.

© Autorské práva vyhradené

26 debata chyba
Viac na túto tému: #turecko #Noe
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy