Parkovanie v Demänovskej Doline mimo vyhradených plôch budú pokutovať

Parkovanie v Demänovskej Doline mimo oficiálne vyhradených parkovacích plôch budú pokutovať. Cieľom je chrániť dolinu pred dopravným preťažením a nelegálnym parkovaním, ktoré poškodzujú životné prostredie. Na tento účel sa obecné zastupiteľstvo rozhodlo zamestnať štyroch regulátorov dopravy a inšpektorov verejného poriadku.

25.12.2021 13:00
debata

„Každý návštevník Demänovskej Doliny je vítaný, musíme však jej životné prostredie chrániť. Na lyžiarov i ostatných návštevníkov našej doliny preto apelujem, aby parkovali výlučne na označených parkoviskách a po spustení prevádzky uprednostnili verejnú dopravu do Jasnej skibusmi,“ povedala starostka Demänovskej Doliny Ľubomíra Klepáčová.

Ako uvádza obec na oficiálnej webovej stránke, narastajúce kolóny a množstvo áut zaparkovaných mimo oficiálnych parkovísk počas uplynulých zimných sezón sa stali neúnosnými.

Nelegálne zaparkované vozidlá blokovali cestu, spôsobovali kolízne situácie a ohrozovali životné prostredie znečistením z uniknutého oleja.

Štyria pracovníci, zamestnaní na dobu určitú, budú na území obce usmerňovať a kontrolovať dodržiavanie pravidiel parkovania v zmysle cestného zákona.

V prípadoch ich porušenia budú previnilcov pokutovať na základe objektívnej zodpovednosti.

Pravidelné linky skibusov do tamojšieho lyžiarskeho strediska budú premávať od 27. decembra.

debata chyba
Viac na túto tému: #parkovanie #Demänovská dolina
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy