Zimnú turistickú sezónu na Liptove otvorila lyžiarka Petra Vlhová

Novú zimnú turistickú sezónu na Liptove otvorila v sobotu pod Chopkom v Nízkych Tatrách olympijská medailistka Petra Vlhová. V regióne tak odštartovali prvú lyžovačku tejto zimy na Slovensku.

03.12.2022 15:35
Demänovská Dolina šport lyžovanie, Vlhová Foto: ,
Novú zimnú turistickú sezónu na Liptove otvorila v sobotu pod Chopkom v Nízkych Tatrách slovenská olympijská medailistka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová. V regióne tak odštartovali prvú lyžovačku tejto zimy na Slovensku. Na snímke Petra Vlhová v Demänovskej Doline 3. decembra 2022.
debata

„V novej zimnej sezóne sme plní očakávaní. Veríme, že nás podporia domáci Slováci, ale aj zahraniční návštevníci. Nájdu u nás nielen profesionálne upravované svahy, ale aj viac zasnežovaných trás aj novú lanovku,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Ján Blcháč. Zdôraznil, že dúfajú v potvrdenie pozície regiónu Liptov ako druhého najnavštevova­nejšieho na Slovensku.

Generálny riaditeľ Tatry Mountain Resorts (TMR)... Foto: SITA, Milo Fabian
Liptov, Otvorenie zimnej turistickej sezóny, Petra Vlhová Generálny riaditeľ Tatry Mountain Resorts (TMR) Igor Rattaj a olympijský víťazka Petra Vlhová počas odhalenia ľadového srdca v lyžiarskom stredisku Jasná.

Z prieskumu medzi ubytovateľmi podľa liptovskej OOCR vyplýva, že o zimnú sezónu je na Liptove záujem. „Nárast cien služieb nie je taký dramatický, ako je nárast vstupných nákladov. Lyžovačka s ubytovaním a doplnkovými službami u nás na Slovensku teda stále vychádza lacnejšie ako v Alpách či Dolomitoch,“ povedala riaditeľka OOCR Darina Bartková. Podotkla, že zvýšený dopyt je najmä o ubytovanie v blízkosti lyžiarskych svahov.

Rodáčka z Liptova Petra Vlhová po sobotňajšej ceremónii odchádza do talianskeho Sestriere na ďalšie preteky svetového pohára žien. Lyžiarom v stredisku odkázala, že najlepšou prevenciou pred úrazom na zjazdovke je lyžovať pokojne. „Netreba to preháňať, lebo keď sa človek priveľmi teší, vtedy sa môže niečo pokaziť. Treba si to užiť v pokoji, nikomu nič neutečie,“ povedala.

bobrovisko poloniny Čítajte viac Na projekty v Národnom parku Muránska planina a Poloniny pôjde vyše 17 miliónov eur České Švajčiarsko, Pravčická brána Čítajte viac Top 5 miest na výlety v Česku: Mesto obrov, protiepidemická kaplnka, kastelán-optik
debata chyba
Viac na túto tému: #Petra Vlhová #Liptov
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy