Ochranári zo Správy PIENAP-u odstraňovali vyše 100 vyvrátených stromovaj z hrebeňa Spišskej Magury

Po tom, ako v priebehu minulého týždňa odstraňovali ochranári zo Správy Pieninského národného parku (PIENAP) popadané stromy a konáre z turistických chodníkov v Pieninách, sa v týchto dňoch presunuli aj na hrebeň Spišskej Magury.

26.01.2023 11:10
debata

Správa PIENAP-u informovala, že v úseku medzi Magurským sedlom a Bachledkou z bezpečnostných dôvodov odstránili na hrebeňovom chodníku viac než 100 vyvrátených stromov.

„Tie neodolali náporu vetra a váhe snehu,“ uviedli ochranári. Návštevníkov územia v tejto súvislosti upozorňujú, že v lokalite sa nachádza vysoká vrstva snehu. Pre pohyb v teréne sú preto potrebné snežnice, alebo je nutné použiť lyžiarske vybavenie.

„Žiadame turistov, aby sa aj v tomto teréne správali obozretne a zodpovedne, bez zbytočného riskovania. Dvojnásobne to platí pri prechádzaní turistických trás, ktoré lemujú dreviny,“ uvádza Správa PIENAP-u.

Okrem toho treba podľa ochranárov zvýšiť opatrnosť aj pri prechode Prielomom Dunajca, kde pokračujú práce na Pieninskej ceste spájajúcej obce Červený Kláštor a Lesnica s mestom Szczawnica a susedný Pieniński Park Narodowy.

Aktuálne tam pracujú na rekonštrukcii telesa cesty a oporných múrov, s čím je spojený zvýšený pohyb osobných a nákladných vozidiel, stavebných strojov a stavebná činnosť na tejto trase. Práce potrvajú do konca augusta, počas mesiacov marec a apríl je plánovaná úplná uzávera Pieninskej cesty.

debata chyba
Viac na túto tému: #Pieniny #Spišská Magura #PIENAP