V Bachledovej doline pribudla nová skialpová trasa

Množstvo snehu na severe Slovenska neteší len zjazdových lyžiarov, ale aj priaznivcov bežeckého lyžovania a skialpinizmu.

10.02.2023 08:00
debata

Skialpinisti na severnom Spiši majú k dispozícii novú skialpovú trasu, vedie z Bachledovej doliny na vrchol Spišskej Magury.

Na bežkárov tam čaká upravená vyhliadková 14 kilometrov dlhá trať po hrebeni Spišskej Magury smerom do Ždiaru (okres Poprad). Informovala o tom marketingová manažérka lyžiarskeho strediska Martina Múdra.

Sneh a výborné podmienky umožňujú podľa Múdrej spúšťať aj ďalšie zjazdovky v Bachledovej doline. „Zima udrela v Ždiari v plnej sile. Intenzívne sneženie teší lyžiarov i deti. Stredisko tak mohlo otvoriť ďalšie zjazdovky, keďže výška prírodného snehu je dostatočná pre výbornú lyžovačku,“ uviedla.

Lyžiarsku sezónu spustili v Bachledovej doline v polovici decembra. Po dvoch rokoch s obmedzeniami v súvislosti s pandémiou ponúka stredisko lyžiarom osem kilometrov zjazdoviek rôznej náročnosti, ktoré obsluhuje kabínová a sedačková lanovka aj päť vlekov. V stredisku sa nachádza aj 2,5 kilometrov dlhá sánkarská trať.

debata chyba
Viac na túto tému: #bežkárske trate #skiaplinista